Reklamsız Sözcü

Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç ceza sorgulama yaparak kişiler araçların güncel cezalarını öğrenebilir. Araç ceza sorgulama için aşağıdaki detaylar incelenebilir.

android-time 09:06 30 Aralık 2015
Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araç ceza sorgulama yaparak kişiler araçların güncel cezalarını öğrenebilir. Araç ceza sorgulama için aşağıdaki detaylar incelenebilir.

Araçlar üzerinde herhangi bir ceza olup olmadığını öğrenmek için iki farklı portal kullanılabilir. Araç ceza sorgulama yapan kişiler güncel cezaları öğrenerek, bu konudaki ihtiyaçlarını karşılayabilir.

GİB MOTORLU TAŞITLAR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

GİB Trafik Cezası Sorgulama

GİB üzerinden ödeme işlemleri de yapılabilir.  Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç borç sorgulama yazısındaki gibi borç öğrenmek için hem ceza hem de vergi sorgulamaları GİB üzerinden yapılmalıdır. GİB giriş ekranında seçilmesi gereken hizmet ise şöyledir;

Hizmetin seçilmesi sonrasında kişiler ekranda açılan formları doldurmalı ve ilgili seçimleri yapmalıdır. Böylece araç ceza sorgulama ekranına erişim sağlanarak, kişilerin araçların ceza durumunu kontrol etmesi sağlanır. Araç ceza sorgulama işlemlerini yapan kişiler üstelik ceza sorgulaması sonrasındaki tüm cezalarını online olarak ödeyebilir.

EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

Araç sürücüleri tarafından yapılacak EGM trafik cezası sorgulama işlemleri ile birlikte araçların trafik cezaları ile ilgili durumları görüntülenecektir. EGM tarafından sunulan hizmet sayesinde araçların tüm ceza bilgileri üstelik güncel olarak görüntüleneceği için son günlerde alınan cezalar için dahi EGM trafik cezası sorgulama yapılabilmektedir. Aracsorgulama.net blog sayfasındaki araç sorgulama yazısında belirtildiği kişilerin online olarak aşağıdaki resimdeki ekrandan yararlanması gerekir.

RESMİ EGM TRAFİK CEZASI VE OTOPARK SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Araç Ceza Sorgulama Sonrasında Ceza Ödeme

Cezalar hakkında bilgi alanlar cezalarını da ödeyebilir. Trafik cezası ödeme işlemlerinde kredi kart üzerinden trafik cezası tahsil edildiği için sadece kredi kartı ile işlem yapılabilir. Bu açıdan kişilerin kredi kartını kullanması zorunlu tutulmuştur. Yapılacak işlemlerde ke bir ücret alınmadığı için sizler de EGM trafik cezası sorgulama ve ödeme konusunda online olarak yardım alabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5423.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more