Reklamsız Sözcü

Araç Hasar Kaydı ve Tramer Sorgulama SMS Hizmeti

Araç hasar kaydı sorgulama ile araçların tramer kayıtlarına erişim sağlanır. SMS üzerinden yapılan araç hasar kaydı sorgulama aynı zamanda ücretlidir.

android-time 15:25 14 Aralık 2015
Araç Hasar Kaydı ve Tramer Sorgulama SMS Hizmeti
Araç hasar kaydı sorgulama ile araçların tramer kayıtlarına erişim sağlanır. SMS üzerinden yapılan araç hasar kaydı sorgulama aynı zamanda ücretlidir.

Araç hasar kaydı sorgulama, araçların kayıt altına alınan tüm kaza bilgilerini öğrenilmesini sağlar, kişiler istediği araç için araç hasar kaydı sorgulama yapabilir. Gib.gen.tr blog sitesindeki belirtildiği gibi bu nedenle tüm araçların sigortadaki kayıtlı hasar bilgileri erişilebilir duruma getirilmiştir ve telefon ile araç hasar sorgulama yapılabilir.

Hasar Geçmişi Sorgulama

Araçların hasar bilgilerinin öğrenilmesinde hasar kaydı sorgulama yeterlidir. Hasar geçmişi sorgulama yapılması için araç plakası 5664'e gönderilmelidir. Plaka bilgisi gönderildikten sonra sistem tarafından plakaya ait tüm kaza tutanakları ve detayları mesaj olarak gönderilir. Böylece kişiler gelen raporun incelenmesi ile birlikte hasar kaydı ve araçların hasar durumu hakkında tam bilgi alabilir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS servisinde hasar geçmişi sorgulama için resimde görüldüğü gibi mesaj gönderilmelidir.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Araçların plaka değişikliğinden araç sahibi değişikliğine kadar kayıtlı geçmiş bilgileri için araç detay bilgisi ve araç sorgulama yapılabilir. Araç detay bilgisi sorgulama için detay yazarak araç plakası 5664'e gönderilmelidir. Örnek sorgulama ise şöyledir;

Değişen Parça Bilgisi Sorgulama

Kaza sonrasında araçlarda meydana gelen hasarlar sigorta tarafından karşılanmakta ve tamir sırasındaki tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır. Araçlarda meydana gelen hasarların giderilmesinde değişim yapılan parçalar da kaydedilmektedir. Böylece kişiler değişen parça bilgisi sorgulama yaparak araç değişen parçaları öğrenilebilir. Araç değişen parça bilgisinin sorgulanmasında aşağıdaki gibi bir yol izlenmelidir;

Resimlerde görüldüğü gibi kişilerin nasıl sorgulama yapacağını ve hangi bilgi için mesajların nasıl yazılacağının öğrenilmesi, bilgiye erişim noktasında yeterlidir. Sorgulamalar ücretli olduğundan dolayı kişiler her bir sorgulama için 5 Türk Lirası işlem ücreti ödemesi gerekir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:5020.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more