Reklamsız Sözcü

Araç Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Araç kaza tespit tutanağı sorgulama işlemlerinde kaza sonrasında tutulan tutanağa erişilerek bilgi alınmaktadır. Araç kaza tespit tutanağı detayları burada.

android-time 14:07 17 Aralık 2015
Araç Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama
Araç kaza tespit tutanağı sorgulama işlemlerinde kaza sonrasında tutulan tutanağa erişilerek bilgi alınmaktadır. Araç kaza tespit tutanağı detayları burada.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sitesi aracılığı ile sunulan araç kaza tespit tutanağı sorgulama hizmeti sayesinde kişiler ihtiyaç halinde kaza tespit tutanağına erişim sağlayarak bilgi alabilir. Araç sorgulama hizmetlerinden hasar sorgulama işlemleri ile ilgili detayları yazımızda sizlere anlatacağız. Tüm sorgulama çeşitleri hakkında bilgiler veren aracsorgulama.net blog sitesinde bulunan araç sorgulama başlıklı yazıda da belirtildiği gibi sorgulamalarda e devlet, gib.gov.tr ve SBM resmi siteleri kullanılmalıdır.

Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama

Araç kaza tespit tutanağı sorgulamada ilk seçenek plaka ve sigortalı TC kimlik no ile sorgulamadır. Bu bölümde kişiler aşağıda resimde görüldüğü gibi bilgileri ilgili alanlara girmelidir. Bilgilerin girilmesi sonrasında ise kişilerin araç kaza tespit tutanaklarına ulaşmasına izin verilir ve tutanaklar ekranda listelenir.

Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama

Diğer bir sorgulama seçeneğinde ise kişilerin plakanın yanında TC kimlik no yerine vergi kimlik no girmelidir. İlgili alanın görünümü ise şöyledir;

Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama

Araç sorgulama hizmetindeki son sorgulama seçeneği ise plaka ve sürücü TC kimlik no ile sorgulamadır. İlgili sorgulama türünde kişilerin sadece plaka ve TC kimlik numarasını girmesi yeterlidir. Sorgulama çeşitleri arasında en çok kullanılan sorgulama tiplerinden plaka ve sürücü TC kimlik no ile sorgulama bölümünde bilgi girilecek alanlar ve sorgulama bölümü şöyledir;

Sorgulama çeşidini seçilmeli ve bilgilerin girilmesinin ardından yapılması gereken son işlem güvenlik kodudur. Kişilerin güvenli bir şekilde işlemlerini yapabilmesi için güvenlik kodunu, resimdeki karakterleri yazın metninin olduğu alana yazması gerekir. Bilgilerin girilmesinin ardından ise sistem tarafından sorgulama yapılarak araç kaza tespit tutanağı sorgulama işlemleri tamamlanır. Yayınlanan sonuç sayfasında kişiler araç kaza tespit tutanağı sorgulama sonuçlarını inceleyerek bilgi alabilir. Gib gen blog sayfasında geçen araç kaza tespit tutanağı sorgulama yazısında da belirtildiği gibi tutanakta tüm detaylar yer aldığı için akıllarda herhangi bir soru işareti kalmaz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more