Reklamsız Sözcü

Araç Sorgulama İle Kaza Tespit Tutanağı Görüntüleme

Kaza sonrasında araç sürücüleri tarafından kaza tutanakları hazırlanarak sigorta firmalarına verilir. Araç kaza tespit tutanağı sorgulama nasıl yapılır?

android-time 07:36 24 Aralık 2015
Araç Sorgulama İle Kaza Tespit Tutanağı Görüntüleme
Kaza sonrasında araç sürücüleri tarafından kaza tutanakları hazırlanarak sigorta firmalarına verilir. Araç kaza tespit tutanağı sorgulama nasıl yapılır?

Araçlar ile yapılan kazalar sonrasında sigorta firmalarının araçlarda meydana gelen maddi hasarı karşılaması için tutanak tutulmaktadır. Trafikte yapılan düzenlemeler ile zorunlu hale getirilen araç kaza tespit tutanağı online olarak da takip edilebilir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan araç kaza tespit tutanağı sorgulama hizmeti sayesinde kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilir.  Ayrıca aracsorgulama.net blog sitesinde yayınlanmış olan araç sorgulama yazısında sigorta bilgi merkezinden sms ile araç hasar sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.

Kaza tespit tutanağı bölümünde 3 farklı sorgulama tipi bulunur. Bu ekran ise şöyledir;

Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama

Araç sorgulama yapılabilen ilk seçenek plaka ve sigortalı TC kimlik no ile sorgulamadır. Bu seçenekten sadece plaka ve TC kimlik numarası yeterli olup bilgilerin girilmesi yeterlidir.

Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama

Plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile sorgulama seçeneğinde de belirtildiği üzere kişilerin vergi kimlik numarasının yanında plaka girmesi istenir.

Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama

Son olarak ise plaka ve sürücü TC kimlik no ile sorgulama yapılabilir. Özellikle araç sahibi olmayan fakat araçta sürücü olarak bulunan kişilerin değerlendirmesi gerekir. Gib bilgi paylaşım sitesinde yayınlanmış kaza tespit tutanağı sorgulama yazısında araçların hasar bilgilerini öğrenmek için kaza tespit tutanağı işlemini nasıl yapacakları detaylı olarak anlatılmıştır. Böylelikle kaza sonrasında tespit tutanaklarında geçen bilgileri öğrenerek kaza hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sunulan bu hizmetler sayesinde sizler de kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more