Reklamsız Sözcü

Araç Vergi Borcu Sorgulama ve MTV Ödemesi

Araçların vergi açısından kontrolünün sağlanması adına araç vergi borcu sorgulama online yapılabilir.

android-time 09:11 18 Aralık 2015
Araç Vergi Borcu Sorgulama ve MTV Ödemesi
Araçların vergi açısından kontrolünün sağlanması adına araç vergi borcu sorgulama online yapılabilir.

Araçlar için yıl içerisinde iki defa motorlu taşıtlar vergisi ödemesi yapılır. Bu vergi ödemelerinde GİB internet vergi dairesi kullanılabilir. Vergi dairesi aracılığı ile kişiler vergi işlemlerinin yapabileceği gibi aynı zamanda trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri de yapılabilir. Araç vergi borcu sorgulama işlemlerinin yapılması için GİB sitesinden ilk olarak motorlu taşıtlar vergisi seçimi yapılmalıdır. Gib.gen.tr blog sitesinde de anlatıldığı gibi seçim yapıldığında araç vergi borcu sorgulama ekranı aşağıdaki gibidir.

GİB’İN RESMİ MTV SORGULAMA VE ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu ekranda kişiler motorlu taşıtlar seçimini yaptıktan sonra yeni açılan ekranda form görülür. Formda ise kişilerin kimlik ve araç bilgilerini girmesi istenir. İlgili form ise şöyledir;

Tüm adımların geçilmesi sonrasında ise kişiler vergi durumunu takip etmek için ekrandaki motorlu taşıtlar vergisini seçmesi gerekir. Seçim sonrasında ise ödeme adımlarına geçiş yapılmalıdır.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Araç vergi borcu sorgulama sonrasında ödeme işlemlerinde kredi kartı ile ödeme alınır. Kredi kartı kullanılarak yapılabilen ödemeler sonrasında kişiler işlemlerin doğrulanması için tekrar araç vergi borcu sorgulama yapabilir. Böylece ödemelerin sisteme geçip geçmediği kontrol edilir. Bu sayede kişiler her zaman vergilerini takip etme işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrenerek, ihtiyaç halinde online yardım alabilir.

Araç Sorgulama ve Vergi Takibi

Kişiler belirtilen araç sorgulama hizmeti ile kolay bir şekilde vergi takibi yapabilir. Arac sorgulama.net tarafından hazırlanmış olan araç sorgulama rehberinde geçen bilgilere göre aracınızın vergi borçlarını, e devlet sorgulamalarını ve diğer sms sorgulamalarını online olarak kontrol edebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3622.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more