Reklamsız Sözcü

Ataşehir’de olaylı gece!

Ataşehir'de, yüzleri maskeli yaklaşık 10-12 kişilik grup, yol kenarındaki plastik su deposunun içerisine havai fişek koyarak molotof kokteyli ile patlattı.

android-time 23:03 15 Aralık 2015
Ataşehir’de olaylı gece!
Ataşehir'de, yüzleri maskeli yaklaşık 10-12 kişilik grup, yol kenarındaki plastik su deposunun içerisine havai fişek koyarak molotof kokteyli ile patlattı.

Olay, Ateşehir’de Yenisahra Mahallesi, İnönü Caddesi’nde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Yüzleri maskeli bir grup molotof kokteyllerini yakarak olay çıkardı.  Grup, polis ekiplerinin gelmesi üzerine ara sokaklara kaçarak dağıldı.


Akşam saatlerinde Ataşehir’in değişik mahallelerinde korsan gösteri yapıldı. Yenisahra Mahallesinde de, maskeli ve bazılarının elinde silah olduğu iddia edilen yaklaşık 10-12 kişilik grup çöp konteynerlerini devirdi. Daha sonra yol kenarında atılmış halde bulunan plastik su deposunu yolun ortasına getiren grup, içerisine havai fişek doldurdu. Molotof kokteyllerini yakarak yola fırlatan grup, su deposunu da patlattı. Patlamayı duyan mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Polisler zırhlı araçlarla caddeye girince, grup ara sokaklara kaçarak dağıldı.

 

Olay Yeri İnceleme ekipleri de çevrede araştırma yaparak delil topladı. Yerlerdeki cam parçaları, boş havai fişek kutusu ve bir adet benzin bidonu delil olarak alındı.

Olayı gördüğünü söyleyen bir vatandaş, “Bağırma sesleri geldi. Baktım, ellerinde meşale vardı, onu yakıp çöpe attılar. Aralarında uzun boylu biri vardı. Yol kenarında su tankı vardı. Onu oradan aldılar, yola koydular. Sonra ceplerinden çıkardıkları molotofları attılar. 2-3 tane attılar. Bir tanesinin elinde silah vardı, o da 2-3 tane sıktı. Hepsi maskeliydi. 12-13 kişi vardı. Birileri bağırınca kaçtılar” dedi.

Bir başka vatandaş ise “Ateş yandı. Arabamı almak için aşağı indim. Havai fişek patlamaları duyduk. Yüzleri peçeli kişiler gördüm” şeklinde konuştu.  DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 23:0715.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more