Reklamsız Sözcü

İki partinin önünde aynı plakalı araç!

İstanbul'da MHP ve CHP il merkezlerine yakın yerde arka arkaya park etmiş aynı plakaya sahip iki araç görüldü.

android-time 09:47 22 Temmuz 2015
İki partinin önünde aynı plakalı araç!
İstanbul'da MHP ve CHP il merkezlerine yakın yerde arka arkaya park etmiş aynı plakaya sahip iki araç görüldü.

İstanbul’da MHP ve CHP parti merkezlerine yakın mesafede arka arkaya parketmiş iki araç dikkat çekti. Araçları ilginç kılan nokta ise her iki aracın aynı plakaya sahip olması oldu. Araçların üzerinde bulunan plakanın Ankara’da başka bir araç adına kayıtlı olması yok artık dedirtti.

Habertürk Gazetesi’nden Müslim Sarıyar’ın haberine göre, İstanbul Seyrantepe'deki Metro Durağı'nın bulunduğu noktada biri Audi marka bir otomobil diğeri Volkswagen marka ‘transporter' 2 araç, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Art arda park halindeki iki siyah aracın da aynı “06 L ….” plakasını taşıması dikkat çekti. Plakanın resmi kaydı ise 2012 model Mercedes marka bir araca ait.

ŞÜPHE UYANDIRDI

Fotoğrafı çeken ve adının açıklanmasını istemeyen vatandaşın iddiasına göre önlerinde ‘çakar' diye tabir edilen ışıklar bulunuyordu. Araçların park halinde bulunduğu yer, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına 50 metre, MHP İstanbul İl Başkanlığı binasına da yaklaşık 100 metre mesafedeydi.

Ergenekon ve Çukurambar soruşturma dosyalarına giren ‘ortam dinleme' iddialarında da fotoğraftakine benzer minibüsler gündeme gelmişti. Fotoğrafı çeken vatandaş, iddialarını şöyle sürdürdü: “İki araçta aynı plakaları görünce fotoğrafladım. Ancak Audi marka araç ayrılırken, diğer araca yanaşarak içindekilerle kısa süreli konuştu.”

Son güncelleme: android-time 10:0122.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more