Reklamsız Sözcü

Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bağkur emekli maaşı sorgulama, online olarak sunulan uygulamalar ile yapılabilir. Bağkur emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır detayları ile haberimizde.

android-time 08:23 24 Aralık 2015
Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Bağkur emekli maaşı sorgulama, online olarak sunulan uygulamalar ile yapılabilir. Bağkur emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır detayları ile haberimizde.

SGK tarafından 4B'lilerin yapacağı Bağkur emekli maaşı sorgulama işlemleri için hazırlanan sayfada değişikliğe gidilmiştir. Yeni sistem ile birlikte kişiler çok daha kolay bir şekilde Bağkur emekli maaşı sorgulama yapabilir. Online sayfada TC kimlik numarasının girileceği alana kimlik bilgisi girildikten sonra sistem tarafından hesaplamalar yapılarak sonuç sayfası yayınlanır. Sorgulama biz blog sayfasındaki emekli maaşı hesaplama işlemlerinde de kişilerin doğru bilgiler girerek sorgulama yapması gerektiği belirtilir. Kişiler yanlış bilgileri formlara girerse, herhangi bir sonca ulaşmak mümkün değildir. Bağkur emekli maaşı sorgulama için giriş yapıldığında aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılır.

Resimde görüldüğü gibi kişilerin TC kimlik no alanına kimlik numarasını girmesi, esnaf ya da tarım seçimini yapması ve son olarak güvenlik kodunu da girmesi yeterlidir. Gerekli tüm bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi sonrasında ise sistem Bağkur emekli maaşı sorgulama yaparak sonucu sorgulama yapan kişiler paylaşmaktadır. Böylece yayınlanan sayfa üzerinden yapacağınız inceleme ile birlikte konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca SGK internet üzerinden yapılan işlemlerde, uygulamalar için çeşitli notlar da oluşturarak kişilerin bilgilenmesini sağlar

Aynı durum sorgulama biz tr blog sitesinde yayınlanmış olan Bağkur 4B emekli maaşı sorgulama yazısında da anlatıldığı gibi bu uygulama için de geçerlidir. Sayfanın üst bölümünde kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar belirtilmiştir. Bu bölüm ise şöyledir;

Bu bölümde yazan verilerin dikkatli bir şekilde okunması ve bu doğrultuda işlemlerin yapılması gerekir. Özellikle 5400 gün kriterine uymayan kişiler sorgulama yapmasa da herhangi bir sonuca ulaşamayacaktır. Bu tip detaylara dikkat edilerek sorgulama yapılması halinde ise resmi, güncel sonuçlara ulaşılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more