Reklamsız Sözcü

Başkan Yaşar’dan ritim show

Görme engelli öğrenciler yeni sınıflarında ilk derslerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın katılımıyla yaptı.

android-time 11:01 24 Aralık 2015
Başkan Yaşar’dan ritim show
Görme engelli öğrenciler yeni sınıflarında ilk derslerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın katılımıyla yaptı.

Yenimahalle Belediyesi Dinçer Özer ile 9'uncu Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali kapsamında 2'inci müzik sınıfını Mithat Enç Görme Engelliler Okulu'na kazandırdı. 

Foto: SÖZCÜ – Görme engelli öğrenciler yeni sınıflarında ilk derslerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın katılımıyla yaptı.

Tam donanımlı müzik odasının açılışını Başkan Yaşar, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Dinçer Özer ve Okul Müdürü Hasan Altın ile birlikte yaptı.

Görme engelli öğrenciler, müzik öğretmenleri eşliğinde yeni sınıflarında konuklara mini bir konser verdi. Mini konserin ardından Dinçer Özer şefliğinde Başkan Yaşar ve protokol üyeleri de amatör bir müzik ziyafeti sundu.

HERKES İÇİN EŞİTLİK

Açılış kurdelesini kesen Başkan Yaşar, her bireyin potansiyel engelli adayı olduğunu altını çizerek “Bizler de bir kaza sonucu aniden engelli olabiliriz. Engelli olmak bir eksiklik değildir. İnsanlar arasında engelli ya da değil diye bir ayrım yapamayız. Engelli vatandaşlarımıza yönelik planlamalar çağdaş toplumun bir gereğidir, sosyal devletin görevidir. Hedefim Yenimahalle'yi engelli yurttaşlarımıza göre yeniden düzenlemek ve ilçedeki bütün engelleri ortadan kaldırmaktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Dinçer Özer ise “Bize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, biz her zaman babalık, abilik, önderlik yapan, yol almamıza en büyük katkıyı sağlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Vurmalı Çalgılar Festivalinin 10'uncusuna 23 Nisan 2016 da Bakü'de start vereceklerini müjdeleyen Dinçer Yaşar'ı Bakü'ye davet etti.

Programın ardından okul Müdürü Hasan Altın Başkan Yaşar'a desteklerinden dolayı çiçek ve plaket verdi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more