Reklamsız Sözcü

Bir bardak çay 35 bin lira!

Bir bardak çay içmesi ona 35 bin liraya patladı. Adana'da dolandırıcıların tuzağına düşen şahıs "Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim" dedi.

android-time 13:21 10 Aralık 2015
Bir bardak çay 35 bin lira!
Bir bardak çay içmesi ona 35 bin liraya patladı. Adana'da dolandırıcıların tuzağına düşen şahıs "Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim" dedi.

Oto galerisi olan 40 yaşındaki Eser B., işyerine bırakılan katalogda beğendiği beyaz eşyaları almak için verilen adı geçen adrese gidince bir bardak çay ikram edilip, kredi kartından 35 bin lira çekildi. Biri kadın 2 dolandırıcının tuzağına düştüğünü fark edince polise başvuran Esef B., “Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim” dedi.

Adana’da Oto Galericiler Sitesi’nde araç alım satımı yapan Eser B., katalogdan beğendiği beyaz eşyaları satın almak için Yenibaraj Mahallesi’nde bulunan bir apartmandaki ofise geldi. Tabelası bile olmayan lüks eşyalarla döşenmiş olan ofiste Eser B.’yi biri kadın 2 kişi karşıladı. Katalog üzerinden buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın ve çamaşır makinesi beğenen Eser B., ortağına ait kredi kartı ile ödeme yapmak istedi. Kartı alan şüpheliler, kendi aralarında kısa bir görüşme yapacaklarını söyleyerek diğer odaya geçti. Bu sırada ikram edilen çayı içen Eser B., uzun süre beklemesine rağmen dönen olmayınca merak edip odaya girdi ancak kimseyi bulamadı. Zemin kattaki dairenin arka kapısından çıkan dolandırıcıların dönmesini bekleyen Eser B.’nin ortağı cep telefonundan arayarak, “Ortak ne aldın böyle, bankadan sürekli mesaj geliyor, 10 dakika içinde toplam 35 bin lira para çekildi” diye sordu. Bu uyarı ile dolandırıldığını fark eden Eser B., polise başvurdu.

“KENDİMİ UYANIK SANIRDIM”

Tabelası bile bulunmayan ofise gelen polis, işyerindeki eşyalarda parmak izi araştırması yaptı. Dolandırıcıların oyununa geldiğini belirten Eser B., “Kendimi uyanık sanıyordum. Böyle şeyleri duyduğumda insanların nasıl kandırıldığına anlam veremezdim. Demek ki başına gelebiliyor. Ortağım beni arayınca da dolandırıldığımı anladım. Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim” diye konuştu. Polis, daireyi kısa süre önce kiralayan dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more