Reklamsız Sözcü

Cem Karabay sualtında sözcü okudu!

"Akvaryum Adam" olarak bilinen Cem Karabay sualtında SÖZCÜ okudu.

android-time 12:05 17 Temmuz 2015
Cem Karabay sualtında sözcü okudu!
"Akvaryum Adam" olarak bilinen Cem Karabay sualtında SÖZCÜ okudu.

Turgut ERAT / İSTANBUL

Yeni bir dünya rekoruna hazırlanan “Akvaryum Adam” Cem Karabay, sualtında geçireceği 3 günde normal yaşantısına devam edeceğini söyledi. Sualtında yemek yiyip yine sualtında spor yapacak olan Cem Karabay, güne ise tıpkı evinde olduğu gibi gazete okuyarak başlayacak.

SUALTINDA 72 SAAT

“Akvaryum Adam” olarak tanınan ve 17 Temmuz’da Girne Yavuz Çıkarma Plajı’ndan denize girip 3 gün boyunca denizin 6 metre altında yaşayacak olan Guiness rekortmeni dalgıç Cem Karabay; yeni bir dünya rekoruna adını yazdırmaya hazırlanıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleşecek deneme için son hazırlıklarını yapan Karabay, su altında kalacağı 72 saatlik süre içinde futbol maçı yapacak, tavla oynayacak; KKTC’nin ünlü şeftali kebabı ve hellimini yiyecek.

SUALTINDA SÖZCÜ OKUDU!

3 gün boyunca sualtında yaşayacak olan Cem Karabay'ın dünya ile tek bağlantısı ise okuyacağı gazeteler olacak. Güne tıpkı evinde olduğu gibi gazete okuyarak başlayacağını belirten Cem Karabay, yaşanan gelişmeleri bu şekilde takip edeceğini söyledi. Karabay; “KKTC'ye gelmeden önce gazeteci arkadaşım Turgut Erat'a bir söz vermiştim, denize ilk girdiğimde suda gazetenin nasıl okuyacağımı gösterecektim. Burada yaptığım ilk işlerden biri de bu oldu. Rekor denemem sırasında da gündemi bu şekilde takip edeceğim” dedi. Karabay'a 3 günlük rekor denemesi sırasında birçok güvenlik dalgıcının yanı sıra ünlü su altı fotoğrafçısı Alp Baranok, videolarda ise Turgay Ali Şanlı ve Özgür Gedikoğlu eşlik edecek.

Son güncelleme: android-time 12:4117.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more