Reklamsız Sözcü

Denizden yeni bir dram çıktı!

İstanbul'da, cesedi denizden çıkarılan 4 yaşındaki çocuğun, Suriyeli Meydi Faysal olduğu ortaya çıktı.

android-time 18:12 29 Aralık 2015
Denizden yeni bir dram çıktı!
İstanbul'da, cesedi denizden çıkarılan 4 yaşındaki çocuğun, Suriyeli Meydi Faysal olduğu ortaya çıktı.

Habip ATAM / SÖZCÜ
Ailesinin elbiselerinden teşhis ettiği küçük mültecinin annesi gözyaşına boğuldu. Polis küçük çocuğun ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

Suriyeli olduğu belirlenen küçük çocuğun cesedi, dün sabah, Beşiktaş Ortaköy Sahili’nde denizde bulundu. Spor yapmak için yürüyüş yapan bir kişi, suda çocuk cesedi görünce, polise bilgi verdi. Deniz polisi, çürümeye başladığı belirlenen cesedi denizden çıkardı. Üzerinde gömlek ve pantolon bulunan çocuğun cesedi, Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

ELBİSEDEN TANIDI
İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü, cesedin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Son 1 ay içerisinde Emniyete yapılan kayıp müracaatlarına bakıldı. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 16 Aralık'ta Suriyeli Faysal Faysal'ın 4 yaşındaki oğlu için kayıp başvurusu yaptığı tespit edildi. Faysal Faysal eşiyle birlikte Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü. Anne Şirin Faysal, cesedin üzerindeki elbiseleri görünce gözyaşlarına boğuldu. Suriyeli anne, oğlunun en son üzerindeki kıyafetlerle Fatih, Küçükpazar’da kaybolduğunu söyledi. Şirin Faysal ve Faysal Faysal, Adli Tıp Kurumu'ndan sonra Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Şirin Faysal ve kocası ilk ifadelerinde, çocuklarının nerede ve nasıl öldüğünü bilmediklerini söyledikleri öğrenildi.

SURİYEDEN KAÇTILAR
Suriyeli çiftin 2 yıl önce savaştan kaçarak Türkiye’ye geldiği öğrenildi. Fatih’e yerleşen çiftin maddi zorluklarla boğuştuğu belirtildi. Minik Meydi’nin ölümüyle mülteci dramına, yeni bir isim daha eklenirken, Faysal Ailesi, çocuklarını teslim alabilmek için DNA örneği verdi. DNA uyumu halinde ceset aileye teslim edilecek.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 20:5829.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more