Reklamsız Sözcü

E Devlet Giriş ile Öğrenci Belgesi Sorgulama

Öğrencilik belgesi almak için için E devlet öğrenci belgesi sorgulama yapılabilir. Böylece okullara başvurmak yerine e devlet üzerinden belge alınabilir.

android-time 15:25 30 Aralık 2015
E Devlet Giriş ile Öğrenci Belgesi Sorgulama
Öğrencilik belgesi almak için için E devlet öğrenci belgesi sorgulama yapılabilir. Böylece okullara başvurmak yerine e devlet üzerinden belge alınabilir.

Öğrencilerin eğitim durumları özel okul ve üniversitelerde dahi olsa gerekli kurumlara bildirilmekte ve böylece kayıt altına alınmaktadır. Yapılan bu işlemler sayesinde öğrenciler belge almak için okula başvuru yapılmasına gerek kalmadan e devlet üzerinden işlem yapabilmektedir e devlet aracılığı ile alınan belge resmi nitelik taşıdığı için gerekli yerlere belge verilebilir. Belgenin alınması için öğrenci belgesi sorgulama hizmetinden yararlanılmalıdır. Sorgulama blog sitesindeki öğrenci belgesi sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler aşağıdaki ekranı kullanmalıdır.

E-DEVLET RESMİ SİTESİNDE ÖĞRENCİ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hizmet aracılığı ile kişilerin güncel eğitim bilgileri kontrol edilecek ve böylece güncel öğrenci belgesi alınabilir. Görüntülenecek bilgilerin ardından kişilerin belge olarak öğrenci belgesini alması yeterlidir. Bilgisayara indirilecek belge, dijital ortamlarda kullanılabileceği gibi çıktı olarak alındıktan sonra yazılı bir belge olarak da gerekli kurumlara ibraz edilebilir. E devlet aracılığı ile sunulan bu hizmet öğrenciler için işleri çok daha kolay bir hale getirmiştir. Kurumlara yapılan başvurularda hemen verilmeyen belge artık e devlet sayesinde hemen alınabilir. hizmet sonuç sayfasının örnek görünümü şöyledir:

Üyelik Girişi

Gib.gen.tr sitesindeki e devlet giriş yazısında belirtildiği gibi devlet portalı aracılığı ile yapılan işlemlerde üyelik ile giriş yapıldıktan sonra hizmet üzerinden belge alınabilir. Bu nedenle kişilerin ilk olarak üyelik girişi yapması gerekir. Giriş sonrasında öğrenci belgesi doğrulama gibi hizmetlerden de yararlanılması ve bilgi alınması mümkündür. Bu bakımdan kişilerin öğrencilik ile ilgili ihtiyaçları için e devlet sisteminin kullanılması yeterlidir. Üstelik belge alınması ve belge doğrulanması tamamen ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Bu bakımdan herhangi bir bedelin ödenmesine gerek yoktur.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:2203.04.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more