Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile 3 Günlük Hava Tahmini Alma

E devlet üzerinden hava durumu hakkında da bilgi alınabilir. E devlet 3 günlük hava tahmini sayfasından gerekli bilgiler öğrenilebilir.

android-time 09:41 23 Aralık 2015
E Devlet Girişi ile 3 Günlük Hava Tahmini Alma
E devlet üzerinden hava durumu hakkında da bilgi alınabilir. E devlet 3 günlük hava tahmini sayfasından gerekli bilgiler öğrenilebilir.

Kişilerin e devlet üzerinden yapacağı işlemlere resmi bilgilerin dışında yaşama dair de bilgiler öğrenilebilir. Bu konuda en çok yararlanılan hizmetlerin başında e devlet 3 günlük hava tahmini gelmektedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan veriler sayesinde kişiler hava durumu konusunda kolay bir şekilde bilgi alabilir. Üstelik bilgiler sürekli güncellendiğinden dolayı konuyla ilgili her zaman güncel durumu görebilir. Ancak hava tahmini ve diğer tüm devlet kurumu işlemlerine ulaşmak için öncelikle Gib.gen.tr blogunda anlatıldığı gibi e devlet girişi yapmak gerekmektedir.

E-DEVLET 3 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Giriş yaptıktan sonra hava tahminleriyle ilgili bölüm seçilerek öğrenmek istediğimiz bilgilere ulaşabiliriz. 3 günlük hava tahmini alma konusunda iki farklı seçenek bulunmaktadır.

İllere Göre 3 Günlük Hava Tahmini

Hava durumu konusunda illere göre 3 günlük hava tahmini alma, yapılabilen işlemlerin başındadır. Sorgulama blog sayfasında MGM resmi sitesinden nasıl yapılacağı anlatılan 3 günlük hava tahmini işlemi e devlet üzerinden giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülür.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından resimde görülen hizmetler e devlet üzerinden kullanıma sunulur. Bu açıdan tüm hizmetlerden yararlanılması mümkündür. 3 günlük hava tahmini için ise aşağıdaki resimde işaretli hizmetin kullanılması gerekir.

3 günlük hava tahminine tıklandıktan sonra açılan ekran şöyledir;

Bu bölümde kişilerin hangi il için bilgi almak istiyorsa, seçim ekranından o ili seçmesi gerekir. Tüm iller için hava durumu bilgisi alınabilir. Seçim yapıldıktan sonra ise 3 günlük hava durumu ekranda yer alır.

Dış Merkezler Hava Tahmini

Kişilerin dış merkezler hava tahmini için ise hizmetler ekranındaki ilgili seçimi yapması gerekir. Bu seçim sonrasında çeşitli merkezlerdeki hava durumu da öğrenilebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0222.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more