Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile En Yakın PTT Sorgulama

E devlet üzerinden yapılan PTT sorgulama hizmetleri sayesinde PTT’ye gitmeden online olarak işlemler yapılabilir.

android-time 11:13 31 Aralık 2015
E Devlet Girişi ile En Yakın PTT Sorgulama
E devlet üzerinden yapılan PTT sorgulama hizmetleri sayesinde PTT’ye gitmeden online olarak işlemler yapılabilir.

E devlet üzerinden PTT tarafından sunulan hizmetler sayesinde kişiler kurumlara gitmeden işlemlerini online olarak yapma şansına sahiptir. Sorgulama blog sitesindeki en yakın PTT sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin yararlanabileceği pek çok farklı hizmet bulunmaktadır ve e devlette yer alan hizmetlerin listesi şöyledir:

E-DEVLET RESMİ SİTESİNDE EN YAKIN PETT SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

En Yakın PTT Sorgulama

PTT için en çok yapılan sorgulamalardan birisi de güncel adres bilgilerinin öğrenilerek, en yakın şubenin nerede olduğunun sorgulamamasıdır. En yakın PTT sorgulama uygulamasına giriş yapıldığında ekranda şöyle bir form açılır;

Resimde görülen formun kullanılması halinde kişiler kolay bir şekilde sorgulamaları yaparak bilgi alabilir.

PTT Kayıtlı Gönderi Takibi

PTT için yararlanılabilen diğer bir hizmet ise PTT kayıtlı gönderi takibidir. PTT tarafından sunulan kargo ve posta hizmetlerinden yararlanan kişilerin takip işlemlerini yapabilmesi adına ilgili hizmeti seçmesi yeterlidir. Hizmet seçimi sonrasında şöyle bir ekran açılır;

Resimde görülen alanın doldurulması sonrasında gönderi takibi için ekranda detaylı bilgiler açılır. Böylece kişiler sunulan hizmetlerden yararlanarak kolay bir şekilde bilgi alabilir.
Gib.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi e devlet üzerinden yapılacak bu işlemlerde kişilerin üyelik girişi yapması zorunludur.

Üyelik girişi yaptıktan sonra ulaşılacak hizmet ekranı sayesinde kişiler kolay bir şekilde sonuç bilgisini öğrenecektir. Fakat herhangi bir şekilde üyelik girişi yapılmamışsa mobil hat sorgulama işlemlerinin de yapılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle mobil hat sorgulama işlemlerinin yapılması için üyelik girişinin zorunda olduğunun unutulmaması gerekir. Tüm hizmetler, giriş sonrasında kullanılabilir duruma gelir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:0903.04.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more