Reklamsız Sözcü

E Devlet ilk giriş ve şifre işlemleri nasıl yapılır?

E devlet ilk giriş ve şifre işlemleri PTT’den yapılabileceği gibi sisteme yeni eklenen özellikler de kullanılabilir.

android-time 15:33 14 Aralık 2015
E Devlet ilk giriş ve şifre işlemleri nasıl yapılır?
E devlet ilk giriş ve şifre işlemleri PTT’den yapılabileceği gibi sisteme yeni eklenen özellikler de kullanılabilir.

Üyelik girişi ile yararlanılan e devlet için şifre alınmalıdır. Şifre alınması için farklı seçenekler olduğundan dolayı kişilerin uygun bir seçeneği değerlendirmesi ve şifresini alması gerekir. E devlet şifresi almak isteyenlerin PTT'ye müracaat etmesi gerekir. Fakat e devlete eklenen son giriş seçeneği ile kişiler online bankacılık sistemlerini de kullanarak sisteme giriş yapabilir.

RESMİ E-DEVLET GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E Devlet Şifresi Değiştirme

E devlet üyelik girişi sonrasında şifre değiştirmek isteyenlerin profiline giriş yaparak şifre ve güvenlik ayarlarım bölümü kullanılmalıdır. Gib.gen.tr’nin hazırladığı E-Devlet Girişi rehberine göre aşağıda yer alan resimde görüldüğü gibi bir bölüm açılacaktır. Şifre yenileme için PTT, mail ya da cep telefonu seçenekleri değerlendirmelidir. Cep telefonu ve mail aktivasyonlarını yapmayanlar ise bu bölümdeki mail ve cep telefonu seçimlerini yapmak için ilk olarak aktivasyon ayarlarını yapmalıdır. Aksi halde ilgili seçimler aktif olmayacak ve kişiler sadece PTT'ye müracaat ederek şifre değiştirebilecektir.

E Devlet Şifremi Kaybettim

E devlet şifresinin kaybedilmesi halinde resmi portalda yer alan şifremi unuttum bağlantısı kullanılmalıdır. Bağlantıyı kullanan kişilere aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Ekranda da görüldüğü gibi kişilerin şifre yenilemek adına 4 farklı seçim yapma şansı vardır. Yaşanılan duruma göre 4 seçenekten birisi işaretlenmeli ve ardından devam et butonuna tıklanmalıdır. Seçim sonrasında açılacak ekranda ise kişilerin şifreleme sıfırlama için yapması gerekenler yer alacaktır. Böylece ekranda yer alan bilgilerin takip edilmesi ile şifre sıfırlama yapılabilir ve alınan yeni şifre ile sisteme giriş yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:5920.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more