Reklamsız Sözcü

E Okul Diploma Bilgileri Sorgulama

MEB, e okul üzerinden diploma sorgulamasının yapılmasına imkan sağlamaktadır. E okul diploma bilgileri sorgulama ekranı üzerinden işlem yapılabilir.

android-time 15:41 14 Aralık 2015
E Okul Diploma Bilgileri Sorgulama
MEB, e okul üzerinden diploma sorgulamasının yapılmasına imkan sağlamaktadır. E okul diploma bilgileri sorgulama ekranı üzerinden işlem yapılabilir.

E okul ile öğrencilerin eğitim durumu takip edilebilir. Eğitim dönemi sonunda mezun olunduğunda ise öğrencilerin diploma bilgileri için e okuldan yardım alınabilir. E okul diploma bilgileri sorgulama ekranında kişilerin formu doldurması ile diploma bilgilerine erişim sağlanabilir. Sorgulama.biz sitesinin hazırlamış olduğu E-okul rehberine göre E okul diploma bilgileri sorgulama ekranında kişilerden istenen bilgiler şöyledir:

E-OKUL DİPLOMA BİLGİLERİ SORGULAMA SAYFASI İİN TIKLAYINIZ

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin e okul diploma bilgileri sorgulama alanında kimlik bilgilerini girmesi gerekir. T.C. kimlik numarası ve doğum tarihinin girilmesinin ardından diploma tarihi gün, ay ve yıl olarak girilmelidir. Kişilerin sorgulama formunu dolduracağı bilgilerin doğru olması halinde, ilgili diploma tarihindeki diploma bilgisi ekranda görülecektir. Böylece kişiler diploma ile ilgili detayları öğrenerek, bu konudaki ihtiyacını kolay bir şekilde giderebilir.

Hatalı Sorgulamada Ne Yapılır?

Formun doldurulmasının ardından sorgula bölümüne tıklanmasının ardından sistem tarafından hata mesajı yayınlanması halinde kişilerin girilen bilgileri kontrol etmesi gerekir. Özellikle diploma tarihi, gün, ay ve yıl olarak girilmelidir. Örnek diploma tarihi girişi ise şöyledir; 09/06/2014. Sorgulamada tüm detayların dikkat edilmesi sonrasında belirtilen e okul diploma bilgileri sorgulama yapılabilir. Kişilerin diploma tarihini bilmemesi halinde ise bilgi almak için kurumlara gidilmelidir. E okul aracılığı ile sunulan diploma bilgilerinin dışında, benzer şekilde sorgulama yapılabilir durumda bir uygulama bulunmamaktadır. Bu nedenle kişilerin yararlanabileceği tek uygulama e okul üzerinden kullanıma sunulan uygulama olurken, ücretsiz bir şekilde işlemler yapılabilir.

Yükseköğretim diploması sorgulamasında ise e okul yerine e devlet üzerinden kullanıma sunulan uygulama kullanılmalıdır. E devlette ilgili hizmet yükseköğretim diploma sorgulama olarak adlandırılmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:0220.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more