Reklamsız Sözcü

E Okul Mobil Uygulamaları

E okul için çeşitli mobil uygulamalar da geliştirilmiştir. E okul mobil uygulama bağlantılarından yararlanarak siz de uygulamaları kullanabilirsiniz.

android-time 10:02 23 Aralık 2015
E Okul Mobil Uygulamaları
E okul için çeşitli mobil uygulamalar da geliştirilmiştir. E okul mobil uygulama bağlantılarından yararlanarak siz de uygulamaları kullanabilirsiniz.

E okul sisteminden sadece veli ve öğrenciler değil, personel ve öğretmenler de yararlanır. Bu bakımdan farklı uygulamalar geliştirilerek öğretmen ve personellerin işlemlerini daha rahat bir şekilde yapılması amaçlanır. Sorgulama.biz.tr blog sitesindeki e okul mobil uygulamaları yazısında da mobil uygulamalar ile işlemlerin daha hızlı yapıldığı belirtilir. E okul mobil uygulamalarının kullanılması sayesinde mobil olarak ihtiyaç duyulan anda uygulamalara giriş yapılabilir. Mobil uygulama olarak kullanıma sunulan ve yararlanılacak uygulama listesi şöyledir:

e-Okul Mobil (İl/İlçe/Kurum/Öğretmen) IOS Uygulaması İçin Tıklayınız

e-Okul Mobil (İl/İlçe/Kurum/Öğretmen) Android Uygulaması İçin Tıklayınız

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Android Uygulaması İçin Tıklayınız

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi IOS Uygulaması İçin Tıklayınız

MEB Personel IOS Uygulaması İçin Tıklayınız

E-Okul Mobil (İl/İlçe/Kurum/Öğretmen) IOS Uygulaması

Uygulama listesi üzerinden ihtiyaca göre seçim yapılması ile birlikte uygulamanın detayları ekranda yer alır. E okul mobil İOS uygulaması seçiminde aşağıdaki gibi bir ekran görülür.

Aynı uygulamanın Android versiyonu da olduğundan dolayı kişilerin kullandığı cihazların işletim sistemlerine göre seçim yapması gerekir. Sorgulama blogunda yer alan e okul mobil uygulama tanıtım yazısında kişilerin işletim sistemlerine uygun seçim yapmadığı takdirde uygulamaları kullanamayacağı belirtilir.

E-Okul Mobil (İl/İlçe/Kurum/Öğretmen) Android Uygulaması

Android uygulamaya tıklandığında ise aşağıdaki gibi bir ekran açılır.

Uygulama sayfalarında yer alan yükleme butonları sayesinde uygulamalar cihazlara çok kısa bir süre içerisinde yüklenebilir. Yükleme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının ardından uygulamalar kullanılabilir.

MEB Personel IOS Uygulaması

E okul için kullanılabilen diğer bir uygulama ise IOS için geliştirilen personel uygulamasıdır. Uygulamanın genel tanıtımı şöyledir;

Personel uygulamasında personeller ile ilgili detaylı bilgiler, özlük hakları gibi ayrıntılar yer alır. Personel tarafından yapılan sorgulamalar için mobil uygulamalar kullanılabilir. Kullanıma sunulan tüm uygulamalar ücretsizdir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5822.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more