Reklamsız Sözcü

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü

E okul bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerin devamsızlık, not bilgisi gibi pek çok bilgisine internet üzerinden erişilebilir.

android-time 11:22 15 Aralık 2015
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü
E okul bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerin devamsızlık, not bilgisi gibi pek çok bilgisine internet üzerinden erişilebilir.

E okul öğrencilerin eğitim durumunun aktarıldığı MEB bünyesindeki bir bilgilendirme sistemidir. Öğretmenler tarafından bilgi girişi yapılan sistemde her zaman öğrencilerin güncel durumu görülebilir. Öğrenci giriş bilgilerini bilen herkes, e okul girişi yaparak öğrencilerin durumunu takip edebilir. E okul veli girişi aracılığı ile en çok devamsızlık ve not durumu kontrol edilmektedir. Bu konuda bilgi almak ve işlemleri yapmak için aşağıda yer alan anlatımları takip edebilir.

RESMİ E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Devamsızlık Bilgisi

Sorgulama.biz.tr sitesinin hazırladığı e-okul rehberine göre öğrencilerin okula devamı konusunda bilgi almak için e okul devamsızlık sorgulama yapılabilir. Özellikle velilerin yoğun olarak kullandığı hizmette öğrencilerin okula gidip gitmediği görülebilir. Tüm ayların kapsamlı bir şekilde listelendiği devamsızlık ekranında, hangi günlerde okula gitmediği ya da özürlü olarak devamsızlık yapıldığı görülebilir. Tablonun kapsamlı bir şekilde hazırlanması özellikle veliler için kolaylık sağladığından dolayı, zaman zaman yapılacak e okul devamsızlık sorgulama ile öğrencilerin devam durumu öğrenilir.

Not Bilgisi

E okul not bilgisi almak isteyen öğrenci ya da veliler aşağıdaki gibi bir tabloda tüm derslerin durumunu kontrol edebilmektedir.

Resimde görüldüğü gibi kişilerin dönem içerisinde aldığı tüm dersler listelenirken, derslerdeki sınav ve sözlü notları yayınlanır. Böylece derslerdeki tüm başarı durumu görülürken, ortalama olarak karneye gelecek not bilgisi de görülebilmektedir. Veli ya da öğrenciler, e okul not bilgisi bölümünden yapacağı inceleme sayesinde başarı durumundan yeni açıklanan notlara kadar dersler konusundaki tüm ihtiyaçlarını giderebilir. Ücretsiz olarak sunulan e okul not bilgisi hizmeti sayesinde veliler de öğrencilerin derslerindeki başarı durumunu takip etme şansı bulmuştur.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:3420.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more