Reklamsız Sözcü

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü

E okul veli bilgilendirme sistemi işlem menüsünde yer alan bağlantılar ile öğrenciler hakkında farklı bilgilere erişim sağlanabilir. E okul giriş detayları.

android-time 08:08 24 Aralık 2015
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü
E okul veli bilgilendirme sistemi işlem menüsünde yer alan bağlantılar ile öğrenciler hakkında farklı bilgilere erişim sağlanabilir. E okul giriş detayları.

Öğrencilerin okuldaki durumları ile detayların paylaşıldığı e okul sisteminde, veliler sürekli giriş yaparak öğrenci takibi yapmaktadır. Öğrenci takip edilmesi için farklı kategorilerde hizmetler geliştirilirken, yararlanabilecek hizmetlerden bazıları sınav tarihleri, öğrencilerin aldığı belgeler ve okuduğu kitaplardır. Sorgulama blog sitesindeki e okul veli girişi yazısında da velilerin giriş sonrasında öğrenciler hakkında çeşitli bilgiler alabileceği belirtilir.

E okul giriş sayfası şöyledir;

Sınav Tarihleri

Resimde görülen alanda giriş yaptıktan sonra ise açılan menüde sınav tarihleri bölümüne tıklanarak öğrencilerin gireceği sınavlar için detaylı bilgiler alınabilir. Sınav tarihlerini öğrenmek isteyen öğrencilerin sorgulama sitesindeki e okul öğrenci girişi yazısında da belirtildiği üzere sisteme giriş yapması gerekir.

Yukarıdaki resimde bir öğrencinin sınav tarihlerinin e okul üzerinden listelenmesi görüntülenmektedir. Her öğrenci belirtilen sınav tarihleri bölümüne girerek dönem içerisinde aldığı derslerin sınav tarihlerini öğrenebilir. Sürekli geliştirilen ve güncelleştirilen bu bölüm sayesinde yazılı tarihinde çok daha önce sınav tarihleri hakkında bilgi alınabilir.

Aldığı Belgeler

Öğrencilerin aldığı belgelerin öğrenilmesi için ise aşağıda resimde de görüldüğü üzere öğrencilerin aldığı belgeler için menü üzerinden seçim yapılması yeterlidir.

Okuduğu Kitaplar

E okul üzerinden öğrenilebilecek bilgilerden bir diğeri de öğrencilerin okuduğu kitaplardır. Menü üzerinden yapılan seçim sonrasında öğrencilerin sisteme girilen tüm kitap bilgileri paylaşılır. Böylece dönem içerisinde kaç kitap okunduğu, okunan kitapların ne olduğu kolay bir şekilde görülebilir. Bu konuda örnek bir sorgulama aşağıda yer alan resimde olduğu gibidir. Resim de inceleyerek bilgi alınabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more