Reklamsız Sözcü

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü Öğeleri

E okul veli bilgilendirme sistemi işlem menüsü sayesinde veli ya da öğrenciler istedikleri bilgilere erişim sağlayabilir.

android-time 15:36 30 Aralık 2015
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü Öğeleri
E okul veli bilgilendirme sistemi işlem menüsü sayesinde veli ya da öğrenciler istedikleri bilgilere erişim sağlayabilir.

Öğrencilerin okuldaki durumları e okula aktarılarak bilgi alınması sağlanır. Bu durumda öğrenci ve velilerin sisteme giriş yapması yeterlidir. Giriş sonrasında özel menü açılarak seçim yapılması istenir. Sorgulama blog sitesinde yer alan e okul öğrenci girişi yazısında belirtildiği gibi kişilerin giriş yapacağı ekran şöyledir:

RESMİ E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde görülen giriş bölümünü kullanan kişiler kolay bir şekilde erişim sağlayabilir. Giriş yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili menü üzerinden seçim yapma aşamasına geçilebilir.

Devamsızlık Bilgisi

Devamsızlık bilgisini öğrenmek isteyenlerin menüden seçim yapması gerekir. Seçim sonrasında ekranda aşağıdaki gibi bir bölüm açılır. Ekranda öğrencilerin hangi günlerde okula gittiği ya da hangi günlerde okula gitmediği görülür. Ekran ise şöyledir;

Resimde görüldüğü gibi öğrencilerin devamsızlık yaptığı günler, devamsızlıkların özürlü mü yoksa özürsüz mü olduğu gibi detaylar da görülür.

Not Bilgisi

Menüden not konusunda da bilgi alınabilir. Seçim yapıldıktan sonra ekranda aşağıdaki gibi bir bölüm açılır. Bölüm üzerinden kişilerin güncel notları öğrenmesi sağlanır. Örnek bir sorgulama sonuç sayfası ise şöyledir;

Haftalık Ders Programı

Haftalık ders programında ise öğrencilerin ders programı detaylı olarak görülebilir. Aşağıda yer alan resimde görüldüğü üzere öğrencilerin hangi gün hangi derse gireceği önceden görülerek takip edilebilir.

Belirtilen hizmetlerin yanında kişiler öğrencinin aldığı belgeler, okuduğu kitaplar gibi çeşitli hizmetler üzerinden aynı şekilde bilgi alabilir. Bu konuda sorgulama blog sitesindeki e okul veli girişi yazısında belirtildiği gibi giriş yaptıktan sonra açılan menü üzerinden seçim yapılması yeterlidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:2003.04.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more