Reklamsız Sözcü

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi ve Nakil İşlemleri

E okul yönetim bilgi sistemi ve nakil işlemleri ile öğrencilerin okuldaki durumu netleştirilebilir. E okul detayları haberimizde.

android-time 08:23 20 Aralık 2015
E Okul Yönetim Bilgi Sistemi ve Nakil İşlemleri
E okul yönetim bilgi sistemi ve nakil işlemleri ile öğrencilerin okuldaki durumu netleştirilebilir. E okul detayları haberimizde.

Tercihi tutmayan öğrencilerin kayıtları e okul tarafından otomatik olarak yapılırken, veliler online olarak bilgi alarak nakil talebinde bulunabilir. E okul ile ilgili detaylı işlemlerde sorgulama.biz.tr blog sitesinde yer alan e okul veli bilgilendirme sistemi yazısında da belirtildiği gibi e okul hizmetlerinden yararlanılarak bilgi alınmalıdır. Veliler tarafından öğrencilerin takip işlemlerinin gerçekleştirildiği okul sistemi, aynı zamanda eğitim konusunda yapılan işlemlerde de yardımcı olur. Öğrencilerin hangi okula kaydının yapıldığı, hangi okulda öğrenime devam edeceği ya da nakil talepleri gibi işlemlerde okul sistemi kullanarak ihtiyaçlar giderilebilir.

RESMİ E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

E Okul Nakil İşlemleri

E okul nakil işlemleri için sorgulama.biz.tr sitesindeki e okul boş kontenjan sorgulama yazısında da belirtildiği gibi ilk olarak boş kontenjan sorgulaması yapılmalıdır. Nâkili işlemlerinde mevcut boşluklara nakil talebinde bulunabildiğinden kişilerin e okul yönetim bilgi sistemi üzerinden yapacağı nakil talebi öncesinde MEB tarafından kullanıma sunulan boş kontenjan sorgulaması yapılmalıdır. Sorgulama işlemlerinde kişiler aşağıda resimde yer alan sayfayı takip etmelidir.

Bu bölümde seçim yapılabilen 7 farklı seçenek bulunur. Bu seçeneklerden birisinin seçilmesi sonrasında ilgili okul için tüm Türkiye genelinde boş kontenjan olup olmadığı öğrenilir.

Yukarıdaki ekranda seçim yapan kişiler sonrasında il, ilçe ve okul seçimi yapmalıdır. Bu seçim ekranı ise şöyledir:

Seçim yapılmasının ardından ise seçim yapılan okuldaki boş kontenjan durumu ekranda görülür. Bu ekrandaki bilgilerin incelenmesi ile birlikte kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilir duruma gelir. Bu ekran ise şöyledir;

Bu şekilde yapılabilen işlemler sonrasında veliler öğrenciler için e okul nakil talebinde bulunabilir.

E Okul Mobil Uygulaması

E okul mobil uygulaması farklı işletim sistemlerine göre hazırlanmıştır. Bu açıdan kişilerin işletim sistemlerine göre uygulama marketlere giriş yaparak uygulamayı indirmesi gerekir. İndirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından e okul mobil uygulaması otomatik olarak cihazlara kurulacaktır. Kurulum işleminin bitmesi ile birlikte ise herhangi bir sorun yaşamadan giriş yapılarak bilgi sağlanabilir.

E okul mobil uygulaması aracılığıyla da yine öğrencilerin okuldaki tüm durumları hakkında bilgi sağlanacaktır. Özellikle ders notları bölümü yoğun bir kullanım alırken, veli ya da öğrencilerin ders notlarını takip etmek için e okul mobil uygulamasındaki notlar bölümünü de kullanabilir. E okul mobil uygulamasının kullanımından indirime işlemlerine kadar hiçbir bölümünde ücret istenmemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan sistem sayesinde her zaman öğrencilerin takibinin yapılarak, okul hakkında bilgi alınması sağlanmıştır. Eğer sizler de akıllı cep telefonları ya da tablet kullanıyorsanız mobil uygulamayı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Belirli aralıklarla güncellemesi yapılan uygulamanın güncellemelerinin de takip edilerek gerektiği zamanlarda cihazlara yüklenmesi önemlidir. Böylece sorun yaşanmadan sistem sürekli kullanılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:3320.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more