Reklamsız Sözcü

EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

EGM trafik cezası ve otopark sorgulama işlemleri online olarak yürütülebilir. İşte trafik cezası sorgulama rehberi...

android-time 09:46 15 Aralık 2015
EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama
EGM trafik cezası ve otopark sorgulama işlemleri online olarak yürütülebilir. İşte trafik cezası sorgulama rehberi...

EGM trafik cezası ve otopark sorgulamasında online olarak resmi destek alınabilir. EGM resmi sitesinde yer alan trafik cezası sorgulama uygulaması kişilerin cezalarına ulaşmasını sağlamaktadır.

Trafik cezası sorgulama blog sitesinin rehberine göre EGM trafik cezası ve otopark sorgulama işlemlerinde EGM'nin resmi uygulama sayfasına girilmelidir. Siteye girildiğinde kimlik bilgilerinin girilmesi gereken form yayınlanır.

RESMİ EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Sorgulama Yapan Kişinin Kimlik Bilgileri Doğrulaması

Resimdeki gibi sorgulama formu oluşturulup, kişilerin formu doldurması zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle kişilerin ceza bilgilerine ulaşması için ilk olarak resimde görülen formu doldurması gerekir. Kimlik bilgilerinden oluşan formun doldurulmasında kişiler sorun yaşamayacağı gibi kısa süre içerisinde işlemler tamamlanabilir. Form sonrasında ise aşağıdaki gibi bir ekran açılır. EGM menüsünde trafik cezası ödeme işlemi yoktur.

Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama

Araç plakası üzerinden yazılan cezaların kontrolü araç plakasına yazılan trafik cezası sorgulama ile yapılır. Bağlantıya tıklandıktan sonra kişilerden ek ruhsat bilgileri istenir. Bilgi girişi sonrasında ise cezalar ekranda yer alarak, kişilerin bilgi alması sağlanır.

Sürücü Belgesine Yazılan Ceza Sorgulama

Plaka dışında sürücü belgesine de ceza kesilmekte ve aynı zamanda ceza puan verilebilmektedir. Bu tür durumlar için ise sürücü belgesine yazılan ceza bölümü kullanılır.

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Aracı otoparka çekilen kişiler otoparka çekilen araç sorgulama ile aracın nerede olduğun öğrenebilir. Otoparka çekilen araç sorgulama bölümünde sadece plaka bilgisi gereklidir. Plakanın sorgulama alanına girilmesi sonrasında sistem tarafından araca ait otopark bilgileri ekranda yayınlanmaktadır. Böylece bilgi kolayca alınabilir.

Tüzel Kişi Ceza Sorgulama

Tüzel kişi ceza sorgulama, firmalara ait araçlar için sunulan bir hizmettir ve bu nedenle kişilerin bireysel olarak yararlanabileceği bir hizmet değildir. Tüzel kişi ceza sorgulama bölümünde istenen tek bilgi tüzel kişi vergi numarasıdır. Sorgulama alanına vergi numarasının girilmesi sonrasında sistem tarafından sorgulama yapılarak bilgi sağlanır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:0620.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more