Reklamsız Sözcü

EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

EGM trafik cezası ve otopark sorgulama hizmeti ile kişiler güncel ceza ve borç durumunu görebilir. EGM trafik cezası sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 08:23 28 Aralık 2015
EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama
EGM trafik cezası ve otopark sorgulama hizmeti ile kişiler güncel ceza ve borç durumunu görebilir. EGM trafik cezası sorgulama işlem detayları haberimizde.

Kişilerin trafikteki güncel ceza durumunu takip edebilmesi adına Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere pek çok kurum tarafından online olarak hizmetler oluşturulmuştur. Bu hizmetler aracılığı ile kişiler kolayca bilgilerini öğrenebilir. EGM trafik cezası ve otopark sorgulama, bu alanda en çok yararlanılan hizmetlerden birisidir. Aracsorgulama net blog sitesindeki EGM trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler siteye girdikten sonra resimde yer alan formu doldurmalıdır.

İlk formun doldurulası sonrasında ise kişiler aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilir;

Sorgulama Yapan Kişinin Kimlik Bilgileri Doğrulaması
Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama
Sürücü Belgesine Yazılan Ceza Sorgulama
Otoparka Çekilen Araç Sorgulama
Tüzel Kişi Ceza Sorgulama

İhtiyaca göre hizmetlerden seçim yapılır. Trafik cezası için araç plakasına yazılan ceza sorgulama seçeneğini seçmesi yeterlidir. EGM trafik cezası sorgulama yapan kişilerin bu seçimini yapmasının ardından ekranda son bir form açılır. Bu form ise şöyledir;

Formun doldurulmasının ardından sistem tarafından plakaya ait tüm cezalar sıralanır. Bu sayede kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilmesinin yanında cezaların güncel durumunu da görme şansı bulur. Sizler de cezalar konusunda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

GİB Trafik Cezası Ödeme

Plakadan trafik cezası sorgulama sonrasında mevcut tüm cezalar kolay bir şekilde ödenebilir. Banka gibi özel kurumlar tarafından da trafik cezası ödeme hizmetleri sunulduğu için kişilerin istedikleri ödeme yöntemini seçmesi ve tüm cezaların ödemesi kolaylaştırılmıştır. İsteyen kişiler Gib gen tr bog sayfasında yer alan trafik cezası ödeme başlıklı yazıda da anlatıldığı gibi GİB internet vergi dairesi online hizmetinden de yararlanabilir. Bu konuda kısıtlama bulunmamaktadır.

GİB trafik cezası ödeme sayfası üzerinden işlem yaparak cezalarını ödemek isteyenlerin ekranda yer alan formu doldurması gerekmektedir. Formun doldurulması ile birlikte tekrar trafik cezaları ekranda görüntülenirken, görüntüleme sonrasında ödeme adımlarına geçiş yapılabilecektir. GİB trafik cezası ödeme sayfasında kişilerden sırasıyla kredi kartı bilgileri istenecektir. Kredi kartı bilgilerinin girilmesi sonrasında tüm cezaların borçları arttan çekilecektir. GİB trafik cezası ödeme sayfası aracılığı ile yapılacak işlemler bunlarla sınırlı olduğu gibi kişilerin ceza aldıktan sonra tekrar tekrar GİB trafik cezası ödeme sayfasına giriş yaparak cezalarını ödemesi mümkündür. Yapılacak ödemeler sonrasında işlemler direk sistemlere yansıtılmaktadır.
Tekrar yapılacak trafik cezası sorgulama işlemleri ile cezaların ödendiği kolay bir şekilde doğrulanabilecektir. Bu bakımdan hem sorgulama hem de ödeme işlemleri ile birlikte büyük bir kolaylık sağlanan trafik cezaları için sizler de belirtilen işlemler gerçekleştirerek kurumlara gitmeden cezalarınızı ödeyebilirsiniz. Üstelik online olarak yapılacak ödemelerde herhangi bir ek ücret de alınmamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more