Reklamsız Sözcü

Ehliyet alacaklar dikkat

Ehliyet alamayan sürücü adaylarının yaklaşık yüzde 60'ının aracı tek seferde geri park edemeyenler olduğu açıklandı.

android-time 14:22 28 Temmuz 2015
Ehliyet alacaklar dikkat
Ehliyet alamayan sürücü adaylarının yaklaşık yüzde 60'ının aracı tek seferde geri park edemeyenler olduğu açıklandı.

Ehliyet alımı için yapılan sınava getirilen yeni şartlar sürücü adaylarını zorluyor. Ehliyet sınavında kalan adayların yüzde 60’ını aracı tek hamlede geri park edemeyenler olduğu açıklandı.

Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, “Ehliyet sınavında ilk seferde başarısız olan sürücü adaylarının yaklaşık yüzde 60’ı geri yanaşarak iki araç arasına tek seferde aracını park edemediği, yüzde 20’si rampada aracı stop ettirdiği, yüzde 20’si de hatalı sollama, şerit ihlali ve diğer kusurlardan kalıyor” dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi”nde yapılan değişikliğin ardından tek seferde iki araç arasına park etme, hiç stop ettirmeme gibi şartların getirildiğini ve bu değişikliklerin sürücü adaylarını çok zorladığını belirtti.

En usta şoförlerin bile tek seferde iki araç arasına park yapamadığını, birçok sürücünün rampada durduğunda aracını stop ettirebildiği ve el freni kullanarak kalkış yaptığına dikkati çeken Yılmaz, yeni araç kullanmaya başlayanların bu manevraları tek seferde yapamamalarının normal olduğunu vurguladı

AA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more