Reklamsız Sözcü

Emeklilik Sorgulama ve Ne Zaman Emekli Olurum İşlemleri

Emeklilik konusunda yapılacak olan emeklilik sorgulama ile birlikte emeklilik ile ilgili detaylar öğrenilebilir.

android-time 13:40 31 Aralık 2015
Emeklilik Sorgulama ve Ne Zaman Emekli Olurum İşlemleri
Emeklilik konusunda yapılacak olan emeklilik sorgulama ile birlikte emeklilik ile ilgili detaylar öğrenilebilir.

Vatandaşların SGK üzerinden emekli olabilmesi için sigorta üzerinden prim ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Emeklilik için yeterli olan miktarda ödeme yapıldıktan sonra ise vatandaşların emekli olabilmesi mümkündür. Ne zaman emekli olacağını merak eden ve ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını bulmak isteyen vatandaşların online olarak emeklilik sorgulama yapması yeterlidir.

SGK’NIN RESMİ NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Online olarak yapılacak olan bu ne zaman emekli olurum ile emeklilik sorgulama işlemleri sonrasında emeklilik ile ilgili tüm detaylar öğrenilir. Esgm sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında belirtildiği gibi kişiler aşağıdaki form üzerinden işlem yapmalıdır.

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin sorgulama işlemlerini yaparken detaylı bilgi girmesi gerekir. Sigorta ve kimlik bilgilerinin girildiği bu alanda özellikle sigorta primlerinin doğru olarak bilinmesi gerekir. Prim bilgilerinin emeklilik tarihini direk etkileyen bir durumda olması nedeniyle kişilerin online olarak işlem yapmadan önce mutlaka güncel sigorta bilgilerini öğrenmesi gerekir. Esgm sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişilerin doğru bilgiler ile işlem yapması, doğru emeklilik bilgilerine erişilmesini sağlar.

Kişilerin sorgulama sonrasında ulaşacağı ekranda kişinin ne zaman emekli olacağı dahi belirtilir. Bu açıdan kişilerin sorgulama sonrasında emeklilik durumlarına dair tüm detayları öğrenmesi sağlanır. Sigortalı kişiler tarafından yapılabilen bu işlemlerde ücret verilmesine gerek yoktur. Fakat ücretten ziyade işlemlerin doğru bir şekilde yapılması önemlidir.

Online olarak ne zaman emekli olurum sorgulaması ile yapılan emeklilik sorgulama işlemlerinde belirli aralıklarla sorgulamalar tekrarlanabilir. Böylece emeklilik için güncel durum sürekli takip edilebilir. İşlemlerin ücretsiz olması da bu konuda kişiler imkân sağlar.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:5403.04.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more