Reklamsız Sözcü

Emeklilik Yaşı Hesaplama ve Ne Zaman Emekli Olurum Sorgulama İşlemleri

Sigortası bulunan kişiler, emeklilik yaşı hesaplama gibi işlemlerinde ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanmalıdır.

android-time 09:02 20 Aralık 2015
Emeklilik Yaşı Hesaplama ve Ne Zaman Emekli Olurum Sorgulama İşlemleri
Sigortası bulunan kişiler, emeklilik yaşı hesaplama gibi işlemlerinde ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanmalıdır.

Kişilerin sigortaları üzerinden emekli olma hakkını elde edebilmesi için tüm sigorta kriterlerini sağlaması gerekir. Sigorta kriterlerinin sağlanması adına kişilerin ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması yeterlidir.

SGK’NIN RESMİ NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Esgm emeklilik bilgi paylaşımı blogunda yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği gibi uygulamanın kullanımı ücretsizdir. Kişiler ücretsiz bir şekilde emeklilikleri ile ilgili kolay bir şekilde bilgi alabilir. Emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinde ilk olarak ne zaman emekli olurum uygulamasına giriş yapılmalıdır. İlgili uygulama sayfası şöyledir:

Bu sayfada kişilerin emeklilik yaşı hesaplama yapabilmek adına ilk olarak formu doldurması istenir. Formun doldurulması sırasında kişilerin sigorta bilgilerini girmesi gerekir. Bilgilerin girilmesi sonrasında ise sistem tarafından hesaplamalar yapılarak sonuç ekranda yayınlanır. Yayınlanan bilgilerde yaş bilgisi de yer aldığından dolayı kişiler tek bir uygulama ile hem emeklilik yaşı hesaplama hem de emeklilik sorgulama yapmaktadır.  Ne zaman emekli olurum uygulamasında yapılan emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinin örnek bir sonuç sayfası şöyledir;

Sonuç sayfasında görüldüğü gibi kişilerin hangi tarihte emekli olacağı hesaplandığından dolayı kişilerin kaç yıl sonra ve kaç yaşında emekli olacağı da öğrenilir. Bu konuda bilgi almak isteyenlerin benzer adımları takip etmesi yeterlidir. Esgm-sgk sayfasında yer alan emeklilik yaşı hesaplama yazısında sorgulamada güncel sigorta bilgilerin girilmesi gerektiği ifade edilir.

Kişilerin emeklilik yaşı hesaplama için doğru sonuçları alabilmesi adına güncel sigorta bilgilerini kullanması zorunludur. Sigorta bilgilerini bilmeyen ya da güncel sigorta bilgilerini öğrenmek isteyenler e devlet üzerinden sigorta dökümü alınmalıdır. Döküm alındıktan sonra sigorta bilgileri öğrenilerek, emeklilik yaşı hesaplama için forma bilgiler girilebilir. Tüm hizmetler ücretsiz odluğundan çok kısa süre içerisinde işlemler tamamlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4822.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more