Reklamsız Sözcü

Erken Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile emeklilik hesaplama yapılırken, kişiler erken emeklilik hesaplama gibi bir işlem yapamaz.

android-time 10:44 25 Aralık 2015
Erken Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır?
Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile emeklilik hesaplama yapılırken, kişiler erken emeklilik hesaplama gibi bir işlem yapamaz.

Erken emeklilik hesaplama gibi detaylı işlemlerde kişilerin herhangi bir sonuca ulaşması mümkün değildir. Esgm-sgk.com sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında kişilerin normal şartlara göre emeklilik durumunu takip edebileceği belirtilir. İlgili sorgulama ekranı ise şöyledir:


Resimde görülen normal şartlara göre hesaplama işlemlerinin yapılmasıdır. Bu bakımdan erken emeklilik hesaplama yerine kişilerin normal emeklilik hesaplama yapması gerekir. Resimde görülen formun doldurulması sonrasında kişilerin emeklilik ile ilgili tüm detayları öğrenmesi sağlanır.

Emeklilik Hesaplama

Belirtildiği gibi erken emeklilik hesaplama yerine normal emeklilik hesaplama yapılmalıdır. Esgm bilgi blogunda yer alan emeklilik yaşı hesaplama yazısında kişilerin ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması gerektiği belirtilir.  SGK sigortası üzerinden emeklilik planları yapan kişilerin ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanarak emekliliklerine dair sorgulama yapması ve bu doğrultuda alacağı bilgilere göre emeklilik planlamalarını yapması çok daha doğru olacaktır.

Emeklilik yaşı hesaplama gibi farklı işlemlerde de kullanılabilir durumda olan ne zaman emekli olurum uygulaması emekliliğe dair tüm detayları sunmaktadır. Böylece kişilerin tekrar tekrar başka uygulamalar üzerinden işlem yapmasına gerek kalmadan ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden tüm bilgileri alması kolaylaştırılmıştır.

Emeklilik yaşı hesaplama gibi işlemlerin yapılacağı ne zaman emekli olurum uygulaması üstelik ücretsiz olduğundan dolayı tüm sigortalılar tarafından kullanılabilir durumdadır. Bu kapsamda sizler de emeklilik için bilgi almak adına ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanabilir ve böylece emeklilik ile ilgili güncel durumunuzu görebilirsiniz. Böylece emekli olacağınız tarihi de öğreneceğiniz için bu tarihe yönelik planlamalar yaparak, ilgili şartların sağlanması ile birlikte emeklilik için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more