Reklamsız Sözcü

Eski sevgiliye işkence ve şantaj

Konya'da 26 yaşındaki Didem A.'yı rahatsız ettiği iddia edilen eski sevgilisi, genç kızın yeni sevgilisi tarafından işkenkence gördü.

android-time 14:20 9 Temmuz 2015
Eski sevgiliye işkence ve şantaj
Konya'da 26 yaşındaki Didem A.'yı rahatsız ettiği iddia edilen eski sevgilisi, genç kızın yeni sevgilisi tarafından işkenkence gördü.

Konya’da meydana gelen olayda, 33 yaşındaki öğretmen A.S., iddialara göre eski sevgilisi olan Didem A.’yı sürekli rahatsız ediyordu. Bunun üzerine genç kız ve yeni sevgilisi kan donduran planlarını uygulamaya geçirdi. Didem A.’nın sevgilisi 28 yaşındaki Sefa G.ve arkadaşları, A.S’yi kaçırarak dağlık bir alana götürüp beyzbol sopası ve tüfek dipçiğiyle döverek işkence etti. Grup, işkence ettikleri A.S’.ye şantaj yaparak 15 bin lira parasını da aldı.

Mayıs ayında Konya-Antalya karayolunun 15'inci kilometresinde meydana geldi. Öğretmen A.S., bu yılın başlarında Konya'dan başka bir ile tayini çıkması üzerine 5 yıl birlikte olduğu bir sigorta şirketinde çalışan sevgilisi Didem A.'dan ayrıldı. Didem A. da aynı işyerinde çalışan Sefa G. ile birlikte olmaya başladı.

İŞKENCE PLANI

A.S. bir süre sonra yüksek lisans yapmak için Konya'ya döndü ve Didem A.'ya yeniden birlikte olmak istediğini söyledi. Ancak olumsuz yanıt aldı. İddiaya göre A.S., olumsuz yanıt almasına rağmen Didem A.'yı sürekli rahatsız etti. Bunun üzerine Didem A. da durumu sevgilisi Sefa G.'ye söyledi. İddiaya göre iki sevgili bir plan yaptı.

Plana göre Didem A.'nın ev arkadaşı Havvanur N., cep telefonu ile A.S.'yi Antalya karayolunun 15'inci kilometresine çağırdı. Otomobiliyle buluşma adresine gelen A.S., karşısında kendisini çağıran Havvanur N. ile eski sevgilisi Didem A., onun sevgilisi Sefa G. ve Sefa G.'nin ağabeyi Muhittin G., amcası Yasin G., arkadaşları Yılmaz D. ve İsmail A.'yi gördü. Otomobilin etrafı da, diğerlerinin araçlarıyla çevrildi. A.S. pompalı tüfekle tehdit edilerek zorla dağlık alana götürüldü.

EL VE AYAKLARINI BAĞLAYIP BEYZBOL SOPASIYLA DÖVDÜLER

İddiaya göre A.S.'nin el ve ayaklarını bağlayan Sefa G., Muhittin G., Yasin G., Yılmaz D. ve İsmail A. beyzbol sopası ve pompalı tüfeğin dipçiğiyle dövüp, işkence yaptı. Ardından Sefa G., Muhittin G. ve Yılmaz D., A.S.'den 100 bin lira istedi. Aksi halde yeniden döveceklerini söyledi. A.S. de parasının olmadığını söyledi. Bu kez kredi çekmesini istediler. A.S. de saldırganlarla pazarlık yapıp, istenilen parayı 15 bin liraya kadar düşürdü. Saldırganlar A.S.'yı yolun kenarındaki otomobilin yanına bırakıp kaçtı. Kanlar içinde kalan A.S. de otomobiliyle, güçlükle özel bir hastaneye gelip tedavi oldu.

KREDİ ÇEKİP ŞANTAJ PARASINI ÖDEDİ

Sabah saatlerinde korkusundan hastaneyi terk eden A.S., bir bankadan 15 bin lira kredi çekip, parayı saldırganlara teslim etti. Yaşadıklarının ardından psikolojisi bozulan A.S. 7 Temmuz Salı günü polise giderek şikayette bulundu. Bunun üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, olaya karışan 7 kişiyi gözaltına alındı.

Şüphelilerin yapılan sorgulamalarında suçlamaları kabul ettiği öğrenildi.

“DÖVÜLÜRKEN BAKAMADIM”

Didem A.'nın da ifadesinde, eski sevgilisi beyzbol sopasıyla dövülürken bakamadığını öne sürerek, ”Ben yeniden birlikte olmak istemediğimi belirttiğim halde, beni sürekli arayıp rahatsız ediyordu, taciz ediyordu. Ben de durumu sevgilime söyledim. Ama bu kadar olacağını düşünemedim. Beyzbol sopasıyla dövülürken bakamadım” dediği öğrenildi. Ayrıca Sefa G.'nin, Didem A.'nın ev arkadaşı Havvanur N., ile de ilişkisi olduğu iddia edildi. A.S.'den 15 bin lira alan Sefa G.'nin da parayı ağabeyi Muhittin G. ve arkadaşı Yılmaz D. ile paylaştığı öne sürüldü.

Gözaltına alınan 7 kişi 'Gasp, kişiyi hürriyet yoksun bırakma, kasten adam yaralama, eziyet ve şantaj' suçlarından adliyeye sevk edildi. 7 kişi Cumhuriyet Savcılığı'ndaki ifadesinin ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Şüphelilerden Sefa G., Muhittin G. ve Yılmaz D. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Didem A., Havvanur N., Yasin G. ve İsmail D. de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more