Reklamsız Sözcü

Faciadan kıl payı dönüldü

Karabük'te eriyen kar sularının yumuşattığı toprak ve 8 metrelik beton duvar binanın üzerine çöktü.

android-time 08:54 22 Aralık 2015
Faciadan kıl payı dönüldü
Karabük'te eriyen kar sularının yumuşattığı toprak ve 8 metrelik beton duvar binanın üzerine çöktü.

75’inci Yıl Mahallesi 61 nolu Sokak’ta meydana gelen olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken binada büyük hasar oluştu. Heyelan sırasında binanın zemin ile birlikte ilk 3 katındaki 5 dairede duvarlar tamamen yıkıldı.

FOTO:DHA / Evlerin içi savaş alanına döndü

ar sularının erimesiyle yumaşayıp kayan toprak ile birlikte 8 metrelik istinat duvarı çöktü. Duvar, 6 katlı Öz-Ay Apartmanı’nın üzerine devrildi. Binanın zemin ile birlikte ilk 3 katındaki 5 dairede hasar oluştu. Apartmanın duvar, balkon ve pencere bölümleri zarar gördü. 1’nci katta oturan Kemik ailesinin evinin yatak odası duvarı ve balkonu yıkıldı. İstinat duvarının parçaları odanın içine kadar girdi ve bazı eşyalar da zarar gördü. Heyelan sırasında Kemik ailesi ve diğer dairelerde oturanlar büyük korku yaşadı. Bina sakinleri panikle dışarıya çıktı.

FOTO: DHA/ Duvarın çöktüğü bölümdeki dairelerin duvarları tamamen yıkıldı.

AFAD ve belediye ekipleri heyelan bölgesinde inceleme yaptı. İstinat duvarının yan yatan ve tehlike yaratan diğer bölümünün de yıkılma riskine karşı binanın tahliye edilmesine karar verildi.

Evlerinde büyük hasar oluşan Mürvet Kemik, “Evde oturuyorduk. Birden bir gürültü koptu. Korkudan öldük. Bundan sonra burada kalamam. Yıkılmayan bir duvar daha var ve o da yıkılacak. Ev berbat oldu. Çok korktuk” dedi.

AFAD Müdürü Gazanfer Erbay da “İnşaat mühendislerimizle birlikte inceleme yaptık. İstinat duvarının bir parçası yıkılarak binaya zarar vermiş. Sevincimiz can kaybının ve yaralının olmaması. Can güvenliği için burayı mühürlüyoruz” diye konuştu. Evlerini boşaltanlar yakınlarının yanına gitti.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more