Reklamsız Sözcü

Findeks Çek Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Çeklerde pek çok mağduriyet yaşanmasının ardından ekonomik alanda önlemler alınmıştır. Findeks çek sorgulama nasıl yapılır detayları haberimizde.

android-time 10:06 30 Aralık 2015
Findeks Çek Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Çeklerde pek çok mağduriyet yaşanmasının ardından ekonomik alanda önlemler alınmıştır. Findeks çek sorgulama nasıl yapılır detayları haberimizde.

Kişilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına alınan çekleri online olarak kontrol etmesi gerekir. Findeks sistemine giriş yapan kişiler Findeks.gen.tr sitesindeki Findeks puan sorgulama yazısında da belirtildiği puan hesaplama yapabileceği gibi Findeks çek sorgulama hizmetlerinden de yararlanabilir. Bu açıdan Findeks oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanan özel bir portaldır. Siteye giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir portal açılır;

Resimde de görüldüğü gibi kullanmaya başlayın bölümüne tıklanması işle birlikte Findeks çek sorgulama hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Sistem özel bir sistem olduğundan dolayı ücretlidir. Findeks blog sitesindeki kredi notu sorgulama yazısında belirtildiği gibi kredi notu sorgulama işlemlerinde dahi kişilerin ücret ödemesi gerekmektedir. Ücret konusunda ise kişilerin kullanmaya başlayın butonuna tıkladıktan sonra açılan ekrandan yararlanması gerekir. Bu ekran ise şöyledir;

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin Findeks çek sorgulama yapabilmesi için iki seçenekten birisini seçmesi gerekir. Özellikle yıl içerisinde çok fazla çek sorgulaması yapan kişiler için ikinci çek paketi daha uygundur. Bu paket sayesinde kişiler 100 defa Findeks çek sorgulama yapabilir. Fakat daha az sorgulama yapanlar için 50 sorgulamalık paket daha uygun olacaktır. Kişilerin konuyla ilgili yaşadığı sorunlara karşın en altta yer alan sık sorulan sorular bölümüne göz atması da yararlı olacaktır. Bu bölümde Findeks çek sorgulama başta olmak üzere çek sisteminden Findeks hizmetlerine kadar kapsamlı bir şekilde bilgi almak ve alınan bilgiler doğrultusunda işlem yapmak mümkün olacaktır. Diğer üyelik ve paketler için site üzerinden araştırma yapmaya devam edebilir ve daha uygun bir paket bulabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more