Reklamsız Sözcü

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kişilerin kredi notu için minimum ve maksimum limitler belirlenmiştir. Mevcut ödeme ve borçlara göre kişilerin kredi notu bu değerler arasında belirlenir.

android-time 08:54 25 Aralık 2015
Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?
Kişilerin kredi notu için minimum ve maksimum limitler belirlenmiştir. Mevcut ödeme ve borçlara göre kişilerin kredi notu bu değerler arasında belirlenir.

Kredi notunun yüksek olması kişilerin bankalar ile olan ilişkilerini daha da kolaylaştırırken, ödemelerini düzenli bir şekilde yapmayan kişilerin yeni hizmet alımlarına genelde onay verilmemektedir. Bu nedenle de kredi notu konusunda kişilerin net bir rakama ulaşması gibi bir durum söz konusu değildir. 1 ile 1900 arasında değişen not sisteminde kişilerin olabildiğince yüksek bir puana sahip olması yeterlidir. Findeks gen tr sitesindeki kredi notu sorgulama yazısında da ifade edildiği gibi kişiler güncel not durumunu Findeks aracılığı ile öğrenebilir. Findeks sitesine giriş yapıldığında kişiler aşağıdaki gibi bir ekrana ulaşır.

Resimde de görüldüğü gibi sağ üst köşede seçim yapılabilen menülerin yanında giriş için kullanılması gereken giriş yap butonu yer alır. Kişiler bilgi almak için menüdeki seçenekleri kullanabileceği gibi direk üyelik girişi ile kredi notunu öğrenmek isteyenler menü yerine bu bölümü kullanabilir. Giriş bölümünden ücretli üyeliğe sahip kişiler sadece sisteme erişim sağlayarak güncel not durumunu görebilir. Bu açıdan kişilerin önceden üyelik oluşturması gerekir.

Sorgulama blog sitesindeki kredi notu hesaplama yazısında belirtildiği gibi hesaplama yapılarak güncel not bilgisi öğrenildikten sonra bu konuda işlemlere devam edilmeli ve gerekli ödemelerin yapılması ile notun yükselmesi sağlanmalıdır. Bunun için yukarıda belirtilen giriş ve üyelik işlemlerinin tamamlanmış olması gerekir.

Kredi notu konusunda detaylı bilgi almak isteyenler ise aynı sitenin alt kısmında bulunan yazıları okuyabilir. Findeks tarafından bilgi sağlanması amacıyla hazırlanan içerikler sayesinde not ve not sistemine dair tüm detay öğrenilerek, bu konuda bilgi sağlanabilir. Bu bakımdan merak edilenler için bu bölüme de bakılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more