Reklamsız Sözcü

Findeks Kredi Notu Nedir?

Kredi notu kişilerin ekonomik sicilinin puanlamasıdır. Düzenli ödemeler ile artan kredi notu, ödemelerin aksatılması sonrasında düşmektedir.

android-time 10:49 16 Aralık 2015
Findeks Kredi Notu Nedir?
Kredi notu kişilerin ekonomik sicilinin puanlamasıdır. Düzenli ödemeler ile artan kredi notu, ödemelerin aksatılması sonrasında düşmektedir.

Kredi notu artan ve azalan bir yapıya sahip olması kişilerin durumunu takip etmesini zorunlu kılmıştır. Findeks aracılığı ile not durumunu takip edecek kişilerin ilk olarak siteye giriş yapması gerekir. Siteye giriş yapılığında aşağıdaki gibi bir ekran görülür.

Findeks Siteye Giriş İçin Tıklayın

Sağ üst köşedeki giriş bölümlerinden kişiler üyelikleri üzerinden sisteme giriş sağlayabilir. Giriş sonrasında ise ekranda özet bilgiler görülür. Bu özet bilgilerin örnek bir görünümü ise şöyledir;

Özet durumda kişilerin güncel not bilgisi, kredi bilgisi ve borçları görülür. Bu açıdan kişileri bankalara olan borçlarını takip etmekten, güncel ekonomik durumuna kadar pek çok detayı öğrenmesi Findeks aracılığı ile mümkün kılınmıştır. Sizler de online olarak Findeks aracılığı ile tüm avantajlara sahip olabilirsiniz. Sistem ücretli olduğundan dolayı ücretli üyelik tiplerinden birisini seçmeniz de zorunludur.

Findeks Kredi Notu Sonuç Sayfası

findeks.gen.tr blog sitesindeki rehber habere göre kredi notu sorgulama işlemi yapanlar, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılar. Bu ekranda kişilerin güncel kredi notunun ne olduğu ve Türkiye'ye göre durumun ortalamanın altında mı yoksa üstünde mi olduğu görülür.

Kredi notu sorgulama yapıldıktan sonra kişilerin kredi notunun risk durumu da belirlenmektedir. Buna göre en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olmak üzere 5 farklı aralıkta belirlenen risk durumu da kredi notu kadar bilgi vericidir. Kişilerin bilgi almak adına yararlanabileceği kredi notu sorgulama ekranı sayesinde güncel not durumu görülerek, not analiz edilebilir. Findeks aracılığı ile yapılabilen işlemlerde kişilerin ücretli bir üyeliğe sahip olması gerekir. Bireysel olduğu kadar ticari olarak da işlem yapılabilmesi, kolaylık sağlamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:2816.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more