Reklamsız Sözcü

Gerdeğe bile girmeden kaçan kadın, babalık davası açtı!

Gerdeğe bile giremediği ve ertesi gün sevgilisine kaçan karısından 4 yıl sonra babalık davası açıldığını öğrenen adam şok oldu.

android-time 09:34 22 Aralık 2015
Gerdeğe bile girmeden kaçan kadın, babalık davası açtı!
Gerdeğe bile giremediği ve ertesi gün sevgilisine kaçan karısından 4 yıl sonra babalık davası açıldığını öğrenen adam şok oldu.

Dört yıl önce memleketi Kayseri’de tavsiye üzerine evlendiği 17 yaşındaki karısı ile düğün gecesi, eşinin rahatsızlığından dolayı gerdeğe giremedi. Oktay Elkıran, düğün için ise 110 bin lira harcamıştı ki ertesi gün karısı Şemsi D. sevgilisi ile kaçtı. Tam dört yıl sonra Oktay Elkıran, eski karısının kendisine açtığı babalık davası ile şok oldu.

Milliyet’in haberine göre İsviçre’de yaşayan Oktay Elkıran (24), 4 yıl önce memleketi Kayseri’ye gelerek tavsiye üzerine tanıştığı 17 yaşındaki Şemsi D. ile evlendi. Düğün için 110 bin lira harcayan Elkıran, eşi karnının ağrıdığını söyleyince gerdeğe giremedi.

İLK GÜN SEVGİLİSİ İLE KAÇTI

İddiaya göre, genç kız, evliliğinin birinci günü de sevgilisiyle kaçtı. Boşanma davası açan Elkıran, eşinden 100 bin lira tazminat istedi. Şemsi D. de karşı dava açıp 500 lira nafaka ile 50 bin lira tazminat talep etti. Çiftin boşanmalarına 2 yıl sonra karar veren mahkeme, ağır kusurlu bulduğu Şemsi D.’nin tazminat ve nafaka talebini reddetti. Elkıran’ın tazminat talebinde ise genç kadının ekonomik durumunu gözönüne alarak 10 bin lira olarak kararlaştırdı.

4 YIL SONRA BABALIK DAVASI ŞOKU

Elkıran, daha sonra başka biriyle evlenen eski eşi Şemsi D’nin kendisine babalık davası açtığını öğrenince ise şaşkına döndü. Gelen celpte babalık davası için mahkemeye çağırıldığını görünce sinirlenen Elkıran, “Halim herkese ibret olsun” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more