Reklamsız Sözcü

GİB Borç Sorgulama Ve Kredi Kartı İle Borç Ödeme

GİB kredi kartı ile borç ödeme imkanı getirilmesi sayesinde kişiler tüm borçlarını online olarak ödeyebilir. GİB kredi kartı ile borç ödeme detayları burada

android-time 08:56 22 Aralık 2015
GİB Borç Sorgulama Ve Kredi Kartı İle Borç Ödeme
GİB kredi kartı ile borç ödeme imkanı getirilmesi sayesinde kişiler tüm borçlarını online olarak ödeyebilir. GİB kredi kartı ile borç ödeme detayları burada

GİB kurumsal olarak oluşturduğu online sisteminde aynı zamanda ödeme de almaktadır. Özellikle MTV ve trafik cezalarında kullanılan GİB kredi kartı ile borç ödeme sistemi sayesinde tüm borçlar ödenebilir. Ödeme ekranında kişilerin kart bilgilerini girmesi istenir. Bu açıdan GİB kredi kartı ile borç ödeme için kredi kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Gib gen tr blog sayfasında yer alan GİB borç sorgulama yazısında da belirtildiği üzere GİB üzerinden yapılan tüm ödemelerde kredi kartının kullanılması zorunludur. Kart dışında herhangi bir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir.

GİB kredi kartı ile borç ödeme ekranı şöyledir;

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin ödeme yapabilmesi adına kart için 6 kart bilgisi girmesi gerekir. GİB kredi kartı ile borç ödeme için ilk olarak kart türü yazılmalıdır. VISA ya da mastercard gibi kart seçeneklerinin girilmesi sonrasında kart numarası girilmelidir. Kart numarası kartın ön bölümünde yer alan 16 rakamdan oluşan numaradır.

Kart numarası sonrasında GİB kredi kartı ile borç ödeme için kart sahibinin adı ve soyadı yazılmalıdır. Kartın üzerinde yazan isim ve soy isim eksiksiz olarak yazılması gerekir. Ardından ise kartın son geçerlilik tarihi ve güvenlik kodu gibi bilgilerin girilmesi sonrasında GİB blog sayfasında yer aldığı gibi GİB borç ödeme ekranında istenen tüm bilgiler girilmiş olur.

Bilgilerin girilmesi sonrasında ise son adım olarak en altta yer alan logoya tıklanmalıdır. Böylece güvenli ödeme yöntemine geçiş sağlanarak, ödemeler tamamlanır. Bu ekranda GİB kredi kartı ile borç ödeme için telefon onayı da istenir. Kişiler GİB üzerinden sunulan ödeme imkanında tüm borçların belirtilen şekilde ödeyebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more