Reklamsız Sözcü

GİB borç sorgulama ve vergi borcu sorgulama detayları

GİB borç sorgulama işlemleri sayesinde kurumlara gitmeden hem borç sorgulama yapılabilir hem de mevcut olan borçlar ödenebilir.

android-time 09:07 18 Ekim 2015
GİB borç sorgulama ve vergi borcu sorgulama detayları
GİB borç sorgulama işlemleri sayesinde kurumlara gitmeden hem borç sorgulama yapılabilir hem de mevcut olan borçlar ödenebilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan portal aracılığıyla kişilerin borçlarını kontrol etmesi ve sorgulama yaparak güncel durumunu görüntülemesi mümkündür. GİB borç sorgulama olarak adlandırılan hizmetler sayesinde sizler de kolay bir şekilde borç kontrolü yapabilirsiniz. Yapılacak olan işlemler için internet vergi dairesi adı ile oluşturulan portala girilmesi yeterlidir. portal üzerinde mevcut olan hizmetlerin seçilmesi ile birlikte kişilerin hem borçlarını takip etmek için sürekli işlem yapabilmesi hem de ödeme işlemlerine geçiş yaparak borçlarını kapatabilmesi mümkündür.

GİB borç sorgulama işlemlerinde kişilerin vergi açısından borçlarını öğrenmesi amaçlanmıştır. Bu açıdan vergi mükellefi olan kişiler tarafından yapılacak olan GİB borç sorgulama işlemlerinde ödenmemiş ya da güncel dönem içerisinde ödenmesi gereken tüm vergi borçları görüntülenebilir. Kişilerin online olarak yapacakları işlemler sayesinde borç konusunda herhangi bir soru işareti kalmayacaktır. Bu açıdan kişilerin işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran GİB borç sorgulama gibi hizmetlerinden sizler de yararlanabilirsiniz. Üstelik hizmetler için üyelik gerekmemesi ve herhangi bir ücretin de istenmemesi daha fazla kişi tarafından uygulamaların kullanılmasını sağlamaktadır.
GİB Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
GİB borç sorgulama yapan kişilerin tüm borçları ekranda liste halinde sıralanacaktır. Böylece borçlar hakkında kapsamlı bir şekilde bilgi alınması mümkün duruma gelmektedir. Borç sorgulama yaptıktan sonra ise kişilerin ödemesi gereken borçları için online olarak seçim yaparak, ödeme yapılabilmesi mümkündür. Bu açıdan ekranda yer alan ödeme adımlarının takip edilmesi ile tüm borçlar kolay bir şekilde ödenebilmekte ve borçlar kapatılarak vergi işlemleri tamamlanabilmektedir. Sunulan imkanlar yararlanmak ve borçlarını ödemek isteyenlerin kredi kartları aracılığıyla ödemesi yapması yeterli olacak ve tüm borçları bu şekilde ödenerek borçlar kapatılacaktır.
GİB borç sorgulama işlemleri yaparken zorlanan kişiler, belirtilen adımları takip ederek işlemlerini gerçekleştirebilir.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 14:5026.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more