Reklamsız Sözcü

GİB E Defter Uygulaması Nedir?

GİB tarafından oluşturulan özel uygulamalar arasında GİB e defter uygulaması da bulunur. Uygulama ile ilgili detaylar haberimizde.

android-time 09:05 31 Aralık 2015
GİB E Defter Uygulaması Nedir?
GİB tarafından oluşturulan özel uygulamalar arasında GİB e defter uygulaması da bulunur. Uygulama ile ilgili detaylar haberimizde.

Mükellefler tarafından tutulması zorunlu defterlerin online ortamlarda tutulması ve daha kolay bir şekilde resmi kurumlara gönderilmesini amaçlayan GİB e defter uygulaması için online olarak siteye giriş yapılmalıdır. Bu konuda resmi sitenin tercih edilmesi çok önemlidir. Gib.gen.tr sitesindeki GİB e fatura yazısındaki gibi kişiler GİB uygulamalarını kullanarak işlemlerini kolay bir şekilde çözümlemesi mümkündür.

GİB e defter uygulaması için siteye giriş yapıldığında açılan ekran şöyledir;

Resimde de görüldüğü üzere resmi site üzerinden güncel duyular dahi yapılır. Bu açıdan kişilerin ilgili uygulama hakkında bilgi almak ve işlemlerini yönetebilmesi için GİB e defter uygulamasının sayfasına giriş yapması yeterlidir. Özellikle programın yeni versiyonları çıktığından dolayı kişilerin GİB e defter uygulamasını güncellemesi gerekir. Gib.gen.tr sitesinde yer alan GİB borç sorgulama yazısında da belirtildiği gibi resmi işlemlerin yapılması zorunlu olduğundan dolayı bu tür durumlar e defter uygulamaları için de geçerlidir ve kişilerin mutlaka yükümlülüklerini yerine getirmesi gerekir.

E defter uygulamasını kullanmak isteyenlerin ilk olarak bu konuda başvuru yapması gerekir. Sitede yer alan başvuru bölümünü kullanarak başvurunuzu iletebilirsiniz. Bu konuda seçilmesi gereken bölüm ise şöyledir;

Resimde görülen tüm hizmetlerden yararlanmanız söz konusudur. Hizmetlere tıkladığınızda hizmete dair detaylara erişim sağlanması amacıyla özel formlar ekranda yer alır. Bu bakımdan kişilerin GİB e defter uygulamasını kullanmak ve uygulama üzerinden işlem yapmak için formları doğru bir şekilde doldurmalıdır. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan işlemler sonuçlandırılır. Sizler de belirtilen hizmetlerden yararlanmak adına işlemleri adım adım takip etmeli ve doğru bilgileri kullanmalısınız. Böylece sorunsuz bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more