Reklamsız Sözcü

GİB E Fatura Uygulaması

GİB tarafından oluşturulan e fatura uygulaması için online olarak bilgi alınabilir. GİB e fatura uygulama detayları haberimizde…

android-time 09:10 27 Aralık 2015
GİB E Fatura Uygulaması
GİB tarafından oluşturulan e fatura uygulaması için online olarak bilgi alınabilir. GİB e fatura uygulama detayları haberimizde…

2010 yılından itibaren kullanımına başlanan e fatura sisteminde GİB tarafından özel bilgilendirmeler yapılarak, sistemin doğru bir şekilde kullanılması amaçlanır. Kişilerin yapacağı işlemlerde e faturayı kullanması işlerin hızlanmasını sağlar. Normal faturalar ile aynı niteliğe sahip e faturada, herhangi bir fark bulunmaz. Bu bakımdan kişilere çok daha fazla avantaj sağlayan e faturanın kullanılması önerilir. Gib.gen.tr sitesindeki GİB e fatura detayları yazısında da belirtildiği gibi aşağıdaki ekrandan yararlanılmalıdır.

Resimde görüldüğü gibi kişiler e fatura konusundaki tüm detaylara online olarak erişim sağlayabilir. Yapılan çevrimiçi işlemlerde herhangi bir sorun olmaması adına detaylı bir şekilde açıklamalar yapılarak, bilgi verilir. Bu bakımdan sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak, bilgi alabilirsiniz. Gib blog sitesinde yer alan GİB borç sorgulama yazısında da GİB üzerinden borç bilgileri öğrenileceği ifade edilirken GİB sadece borç ya da ödemeler için kullanılabilen bir sistem değildir. E fatura gibi hizmetler için de belirtilen adımların takip edilmesi halinde online olarak işlem yapılabilir.

E fatura kullanan kişilerin özel entegrasyonları ayarlaması gerekir. Sitede bu konuda online olarak bilgi verilir.

Resimde görülen seçenekler sayesinde kişiler en uygun entegrasyon seçimini yaparak, konuyla ilgili bilgi alabilir ve sisteme dahil olabilir. Mevzuatlar dahilinde 2013 yılına kadar bir alışma süresi verilirken, bu tarihe kadar e faturaya dahil olması gereken tüm firmalar e fatura kullanmaya devam etmiştir. Bu açıdan kişiler ve firmalar ilgili site üzerinden işlemlerine devam edebilir ve sunulan kolaylıktan yararlanabilir. Ayrıca sitedeki başvuru bölümü kullanılarak başvurular online olarak da yapılmaya başlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more