Reklamsız Sözcü

GİB MTV Ödeme İşlemleri

GİB MTV ödeme için kişilerin ilk olarak sorgulama ile vergi durumunu kontrol etmesi gerekir. Sorgulama sonrasında kart ile GİB MTV ödeme yapabilirsiniz.

android-time 10:02 21 Aralık 2015
GİB MTV Ödeme İşlemleri
GİB MTV ödeme için kişilerin ilk olarak sorgulama ile vergi durumunu kontrol etmesi gerekir. Sorgulama sonrasında kart ile GİB MTV ödeme yapabilirsiniz.

Kişilerin zorunlu motorlu taşıtlar vergisi için online olarak sunulan GİB MTV ödeme seçeneğini kullanması mümkündür. Gib.gen.tr sitesinde yer alan MTV ödeme yazısında da ödemelerin online olarak daha rahat yapılabileceği belirtilir. Kişiler GİB MTV ödeme için ilk olarak resmi siteye giriş yapmalıdır. Siteye girildiğinde ilk ekran şöyledir:

RESMİ GİB MTV ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Resimde görülen ve kırmızı çerçeve ile işaretlenen motorlu taşıtlar seçeneği seçilmelidir. Seçim sonrasında açılan yine ekran ise şöyledir:

Bu bölümde yapılmak istenen hizmete göre seçim yapılmalıdır. GİB MTV ödeme için kırmızı çerçeve içine alan hizmet seçilmelidir. Sonrasındaki ekran ise şöyledir:

Bu bölümde kişilerin formu doldurması sonrasında gerekli bilgiler alınarak, vergi durumu ekranda görülür. Böylece kişiler ekranda yer alan ödeme adımlarını takip etmelidir.

Motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili paylaşımlarda bulunan Gib sitesindeki MTV sorgulama sayfasında kişilerin aynı zamanda trafik cezası ödeme yapabileceği de belirtilir. Resimde de görüldüğü gibi kişiler ceza bilgileri bölümünden ceza işlemlerini yapabilir.

Online MTV Nasıl Ödenir?

Online olarak MTV ödeme işlemlerinde kredi kartı kullanılmalıdır. Belirtilen adımların takip edilmesi sonrasında en son olarak ödeme ekranına erişim sağlanır. Ödeme ekranında ise kişilerin ödemelerini yapması için kredi kartı bilgilerini girmesi istenir. Bu açıdan kişilerin kredi kartında yeterli bakiyenin olması yeterlidir. Ödeme işlemlerinde bakiye yetersizliği dışında herhangi bir sorun yaşanmaz. Sistem üzerinden istenildiği zaman GİB MTV ödeme yapılabilir.

GİB MTV ödeme işlemlerinin yapılması zorunlu olmadığından dolayı kişiler sadece bilgi almak amacıyla GİB MTV sorgulama da yapabilir. Bu noktada da yine aynı adımların takip edilmesi yeterli olur.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:4220.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more