Reklamsız Sözcü

GİB Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

GİB trafik cezası sorgulama işlemlerini yapan kişiler, güncel cezalarını inceleyebilir. GİB trafik cezası sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 09:41 30 Aralık 2015
GİB Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?
GİB trafik cezası sorgulama işlemlerini yapan kişiler, güncel cezalarını inceleyebilir. GİB trafik cezası sorgulama işlem detayları haberimizde.

GİB online sisteminde kişiler ceza ve vergi durumlarını takip etme imkânına sahiptir. Kişilerin bu hizmetlerden yararlanmak için ilk olarak online vergi dairesine giriş yapması gerekir. Giriş sonrasındaki se motorlu taşıtlar seçimi yapılmalıdır. Gib.gen.tr sitesindeki trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi seçim sonrasında ekranda aşağıdaki resim açılır.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin bilgi alabilmek ve vergi ödemelerini yapmak için en üstteki seçimi yapması gerekir. Seçimin sonrasında kişilerin doldurması gereken yeni bir form daha açılır ve kişilerin formu doldurması istenir. Formun doldurulması sonrasında ise ekranda özel bir menü açılır. Trafik ceza bilgileri ve ya beyanlı trafik cezası ödeme gibi hizmetlerde bu menünün kullanılması gerekir. Gib.gen.tr blog sitesinde yer alan trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler menüden seçim yaparak işlemlerine devam edebilir. Ceza sorgulama için açılan menü ise aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir. Hizmet seçimi yapılarak işlemlere devam edilebilir.

Trafik Cezası Sorgulama Avantajları

Trafik cezası sorgulama işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi kullanılabilir durumdadır. 2 site üzerinden de yapılacak işlemler ile birlikte trafik cezası sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Yapılacak trafik cezası sorgulama işlemlerinde alınan cezalar için detaylı bilgi sağlanabilmektedir. Cezanın neden alındığından ne kadarlık bir cezanın kesildiğine kadar detaylar ulaşılabilir durumda olduğundan dolayı trafik cezası sorgulama işlemleri sonrasında kişilerin akıllarında herhangi bir soru işareti de kalmayacaktır. Bu açıdan sizler de araçlarınız için trafik cezası sorgulama yaparak herhangi bir cezanın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more