Reklamsız Sözcü

GİB Vergi Takvimi Ve Vergi Borcu İşlemleri

GİB tarafından yapılan online site ile vergi takvimine nasıl bakılır, kişilerin vergi borçları nasıl öğrenilir, vergi borcu ödeme nasıl yapılır haberimizde.

android-time 10:28 17 Aralık 2015
GİB Vergi Takvimi Ve Vergi Borcu İşlemleri
GİB tarafından yapılan online site ile vergi takvimine nasıl bakılır, kişilerin vergi borçları nasıl öğrenilir, vergi borcu ödeme nasıl yapılır haberimizde.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kişilerin vergi işlemlerini daha kolay bir şekilde yapması adına online site oluşturulmuştur. İlgili sitede GİB vergi takvimi gibi hizmetler ile merak edilen pek çok konuda bilgi alınabilir. GİB tarafından resmi olarak sunulan uygulamalar ve bilgiler sayesinde kişiler tüm sorularına yanıt bulabileceği gibi güncel durumunu da takip edebilir. Üstelik sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı herhangi bir ücret ödenmesine de gerek yoktur.

GİB Vergi Takvimi Giriş

GİB borç sorgulama ya da GİB borç ödeme işlemlerinin yapılması için kişilerin vergi takvimini takip etmesi gerekir. Vergi takvimine erişim sağlanması için ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesine giriş yapılır. Giriş sonrasında ise sol alt köşede yer alan bölümde bulunan vergi takvimi bağlantısına tıklanmalıdır. İlgili bölüm şöyledir;

Vergi takvimine tıklandığında ise güncel yıl içerisindeki takvim ekranda yer alır. Böylece kişiler ödemelerini gib gen blog sitesinin hazırladığı rehber habere göre GİB vergi takvimi üzerinden kolay bir şekilde takip etme şansı bulmaktadır. Ayrıca gelişmiş seçeneklere sahip takvimde, önceki 2012 ile 2018 yılları arasındaki tüm vergi ödemeleri takip edilebilir. Bunun için ekrandaki form yardımı ile bilgi alınmak istenen dönemin seçilmesi gerekir. Bu konuda resimde görülen form bölümü kullanılır.

Formda seçim yapıldıktan sonra vergi takvimi ile ilgili sonuçlar alt kısımda yer alır. Bu bölümde vergi ödemelerinin başladığı ve bittiği tarihin yanında ilgili verginin detayları yer alır.

Böylece kişiler ilgili bölümde inceleme yaparak vergilerini takip edebilir. Bir yıl içerisinde ay ay yapılabilen vergi sorgulaması sayesinde hiçbir vergi ödemesi kaçırılması da söz konusu değildir. Böylece vergi borçları için gecikme faizi gibi ödemelerin yapılması da gerekmez. Kişiler ücretsiz bir şekilde online olarak takip yapabilir.

GİB Vergi Borcu Sorgulama

GİB internet vergi dairesi aracılığı ile gib gen bilgi paylaşım sitesinin makalesinde geçenlere göre vergi borcu sorgulama yapılarak, vergi durumu kontrol edilebilir. Kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması ve daha fazla faiz ödememesi için veri borçlarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Bu konuda online olarak da bilgi alınabileceği için vergi konusunda tüm işlemler oldukça kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir. Sizler de vergi borcu sorgulama gibi hizmetler aracılığı ile sorgulama yapabilir ve vergi konusundaki güncel durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more