Reklamsız Sözcü

Gölette ‘acı’ arayış…

Sakarya'daki Tekzip Göleti'nde bir erkek cesedi bulundu. Gölet kenarındaki kadın kıyafetleri ise polisi alarma geçirdi.

android-time 11:34 9 Temmuz 2015
Gölette ‘acı’ arayış…
Sakarya'daki Tekzip Göleti'nde bir erkek cesedi bulundu. Gölet kenarındaki kadın kıyafetleri ise polisi alarma geçirdi.

Sakarya Hendek’teki Tekzip Bendi Göleti’nde Talip Kurt’un (30) cesedi bulundu. Talip Kurt’a ait olduğu belirlenen erkek giysilerinin yanında, bir kadına ait kıyafetlerin ve 2 adet cep telefonun da bulunması Jandarma ekiplerini harekete geçirdi. Gölette ikinci ceset olma ihtimali arama çalışmalarını yeniden başlattı. Ancak şimdiye kadarki çalışmalarda bir cesede rastlanmadığı bildirildi.

GÖLET KENARINDAN GEÇENLER FARK ETTİ

Gölet kenarından geçen bir grup su kenarında kıyafetler olduğunu farketti. Şüphelenen bu kişiler gölet kenarına geldiklerinde suyun içinde bir kişinin hareketsiz durduğunu görünce durumu jandarmaya bildirdi. Gelen jandarma ile AFAD ve itfaiye ekipleri, 30 yaşınaki Talip Kurt’un cesedini sudan çıkarttı.

İKİNCİ CESET ŞÜPHESİ

Jandarma yaptığı incelemede gölet çevresinde erkek kıyafetlerinin yanı sıra kadın eşyaları ve 2 cep telefonu bulunca, gölette gölette bir ceset daha olabileceğini değrelendirdi. AFAD ekipleri yaklaşık 2 saat boyunca gölet içinde bir başka kişinin olup olmadığını kontrol etmek için dalgıç ekibiyle arama yaptı. Yapılan aramalarda gölette bir başka kişinin olmadığı belirlendi. Talip Kurt’un cesedi, cenaze aracıyla Hendek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Araştırmalara devam edildiği belirtildi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more