Reklamsız Sözcü

GSS Aktivasyon Ve Prim Borcu Sorgulama İşlemleri

GSS aktivasyon işlemleri, sigorta mevzuatı dâhilinde yapılır. Genel sağlık sigortası yani GSS prim borcu sorgulama ve ödeme nasıl yapılır haberimizde.

android-time 08:32 29 Aralık 2015
GSS Aktivasyon Ve Prim Borcu Sorgulama İşlemleri
GSS aktivasyon işlemleri, sigorta mevzuatı dâhilinde yapılır. Genel sağlık sigortası yani GSS prim borcu sorgulama ve ödeme nasıl yapılır haberimizde.

Kişilerin Genel Sağlık Sigortası'nın hizmetlerinden yararlanması adına mevzuat gereği sigorta şartlarına uyması gerekir. Bu doğrultuda herhangi bir güvencesi olmayan kişiler direk sigorta kapsamına alınır. Esgm blog sitesindeki GSS borç sorgulama yazısındaki gibi kişiler Genel Sağlık Sigortası ile ilgili detaylı bilgi almak adına e devlet üzerinden hizmet alması gerekir. E devlete giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülür.

Resimde görüldüğü gibi kişilerin GSS durumu görülebilir. Bu noktada kişilerin sigortadan yararlanıp yararlanmadığı öğrenilir. Bu da GSS aktivasyon yapılıp yapılmadığını gösterir. GSS aktivasyon işlemlerinde kişilerin herhangi bir onayı alınmadığı gibi kişilerin sigortaya dahil edilmesi otomatik olarak gerçekleştirilir. Bu bakımdan esgm sitesindeki GSS prim sorgulama yazısındaki gibi e devlet üzerinden işlemlerin yapılarak durumun kontrol edilmesi gerekir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde GSS aktivasyon için üyelik gerekir. Üyelik giriş sonrasında ancak bilgi sağlanabilir. Bu açıdan kişilerin Genel Sağlık Sigortası için belirtilen adımları takip etmesi gerekir. Online olarak erişilebilir durumdaki sigorta hizmetlerinde kişilerin sadece GSS aktivasyon için değil, sigortaya dair diğer detayları görüntülemesi de mümkündür. Resimde görülen ekranın alt kısmında kişilerin sigortadan yararlanması halinde detaylı hizmet dökümü görülür. Örnek bir görünüm ise şöyledir;

Bu bölümün incelenmesi ise kişilerin hangi ay içerisinde kaç günlük bir hizmet alımı olduğu, alınan hizmetlere dair gerçekleşen prim borçlanması ve toplam borç gibi tüm detaylar görülebilir. Bu bakımdan kişilerin bilgi alması adına tüm şartlar sağlanmış durumdadır. E devlet üyeliği bulunan herkes GSS aktivasyon gibi hizmetlerden yararlanabilir, güncel durumu takip edebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more