Reklamsız Sözcü

GSS Borç Sorgulama Ve Prim Borcu Ödeme

GSS borç sorgulama sigorta durumunu takip edilmesi için yapılabilir. E Devlet resmi sitesinden GSS borç sorgulama nasıl yapılır detayları ile haberimizde.

android-time 08:39 31 Aralık 2015
GSS Borç Sorgulama Ve Prim Borcu Ödeme
GSS borç sorgulama sigorta durumunu takip edilmesi için yapılabilir. E Devlet resmi sitesinden GSS borç sorgulama nasıl yapılır detayları ile haberimizde.

Genel Sağlık Sigortası adı ile kişilere sunulan sağlık güvencesinde kişiler mevcut durumunu takip etmek için online hizmetleri kullanabilir. GSS borç sorgulama gibi ek işlemlerde e devlet üzerinden sunulan hizmetler kişilere yeterli olmaktadır. Bu bakımdan sizler de online olarak GSS borç sorgulama yaparak güncel durumunuzu takip edebilirsiniz. Esgm blog sayfasındaki GSS borç sorgulama yazısındaki gibi kişiler e devlet üzerinde yer alan resimdeki hizmete tıklamalıdır.

Resimdeki hizmetin tıklanması sonrasında kişilere özel bir ekran açılır. Bu ekranda tüm detaylar yer aldığından dolayı esgm sitesindeki GSS prim sorgulama yazısındaki gibi pek çok işlem yapılabilir. Kişilerin erişim sağlayacağı ekran ise şöyledir;

Resimde görüldüğü üzere açılan yeni ekran sayesinde kişiler istediği zaman sigorta durumunu takip etme fırsatını bulur. GSS borç sorgulama için yapılan işlemlerde dökümde yer alan toplam borç bölümüne bakılmalıdır. Bu bölümde kişilerin ödenmemiş tüm borçları yer aldığından dolayı detaylı inceleme öncesinde özet bilgi almak isteyen ya da sadece güncel borcunu merak eden kişilere kolaylık sağlanır. Sigorta ile ilgili detaylara ulaşmak isteyen kişiler için de alt kısımda detaylı raporlar bulunur. Bu raporların incelenmesi sayesinde hangi ay içerisinde kaç günlük bir prim borçlanması yapıldığı, borçlanmanın ne kadar olduğunu öğrenebilir GSS için alınan borçlar ödenmesi zorunlu tutulur. Bu nedenle de kişilerin cezalarını ödememesi dışında herhangi bir seçeneği bulunmamaktadır.

Hizmetlerin online olarak sunulması, bu konuda kolaylık sağladığı gibi kişiler istediği zaman belirtilen bilgilere ulaşabilir. Bilgilerin öğrenilmesi sonrasında ise mevcut borçların ödenmesinde dahi online olarak işlemlerin takibi yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more