Reklamsız Sözcü

GSS Borç Yapılandırma

GSS borç yapılandırma, özellikle gelir testine giren kişiler için yapılarak, kişilerin borçlarını daha kolay ödemesi sağlanmıştır.

android-time 09:09 28 Aralık 2015
GSS Borç Yapılandırma
GSS borç yapılandırma, özellikle gelir testine giren kişiler için yapılarak, kişilerin borçlarını daha kolay ödemesi sağlanmıştır.

Genel Sağlık Sigortası'nın yürürlüğe girmesi ile birlikte en çok yaşanan tartışmalar kişilerin haberi olmadan prim borçlanmasının yapılması olurken, bu konuda yapılan son düzenlemeler ile birlikte kişilerin prim borçlarında ciddi oranlarda yapılandırma yapılarak, borçlar düşürülmüştür. GSS borç yapılandırma için başvurular 30 Eylül tarihinde sona ererken, bu tarihe kadar gelir testine girerek başvuru yapan kişiler için GSS borç yapılandırma imkanından yararlanılması mümkün olmuştur. Bunun için sorgulama balo sayfasındaki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin ilk olarak borç sorgulaması yapması gerekir. Sorgulama sonrasında ise kişiler borçlarına göre işlem yapabilir.

GSS borç yapılandırma ve diğer güncel düzenlemelerden yararlanmak isteyenlerin mutlaka konuyla ilgili durumunu kontrol etmesi gerekir. E devlet aracılığı ile sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde durumunu öğrenebilir. E devlet üyelik girişi yapıldıktan sonra ilgili hizmete tıklanması ile birlikte resimdeki gibi bir sonuç ekranı açılır.

Sigortaya dair tüm bilgiler detaylı bir şekilde yayınlandığından dolayı öğrenilmek istenen hemen hemen tüm bilgileri sorgulama blog sayfasında yayınlanan SGK borç sorgulama yazısında da anlatıldığı gibi döküm halinde görebilirsiniz. Bu açıdan kişiler zorlanmadan online olarak işlemlerini yapabilir. Özellikle sigortadan yararlanıp yararlanmadığını öğrenmek isteyen kişiler sunulan hizmetleri kullanabilir. GSS borç yapılandırma süresi bittiği için yeni bir düzenlemeye kadar mevcut borçların silinmesi, bir bölümünün iptal edilmesi ya da borçların yeniden yapılandırılması mümkün değildir. Bu nedenle mevcut borçların tümünün ödenmesi gerekmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more