Reklamsız Sözcü

Güzellik trendleri Yenimahalle’de

Yenimahalle Belediyesi, Cilt Bakımı eğitimi gören kursiyerlere 2016 makyaj trendleri ve tırnak sanatı hakkında söyleşi düzenledi.

android-time 16:29 25 Aralık 2015
Güzellik trendleri Yenimahalle’de
Yenimahalle Belediyesi, Cilt Bakımı eğitimi gören kursiyerlere 2016 makyaj trendleri ve tırnak sanatı hakkında söyleşi düzenledi.

Güzellik Uzmanı Bahar Babacan tarafından makyajda ve ojede yılbaşı konsepti başlığı altında gerçekleşen söyleşide, Babacan kadınlara makyaj tüyoları da vermeyi ihmal etmedi.

Batıkent Kültür Merkezi'nde makyaj haricinde tırnak tasarımı, ipek kirpik, kaş ve dudak kontürü gibi güzellik uygulamaları hakkında da bilgi veren Babacan, uygulamalı olarak kursiyerlere makyaj, kaş ve yeni yıla uygun tırnak tasarımı da uyguladı. Kursiyerlerin tırnaklarını kar tanesi, Noel Baba, yılbaşı ağacı ve kardan adam figürleri süsledi.

MAKYAJLA ÇİRKİNLEŞMEK DE OLASI

Makyaj yapmanın da bir takım teknikleri olduğuna dikkat çeken Babacan, “Makyaj yapan kadınların yüzlerini iyi tanımaları ve simetri bilmeleri gerekiyor. Doğru yapılan makyajla kusurlar kapatılıp güzelleşmek mümkün ancak tersi durumda doğal halinden daha çirkin bir görünüm de mümkün. Makyaj yüzü renklendirmek değil mümkün olduğu kadar doğal görünümlü bir güzelliğe kavuşmak demektir” dedi.

Türk kadınlarının makyaj konusunda çok bilinçli olmadıklarına dikkat çeken Babacan, “Kadınlarımız yüz şekillerine göre doğru makyaj yapmayı ve doğru ürünleri kullanmayı yeni yeni öğreniyor. Bu nedenle alanında uzman biri tarafından yapılacak olan kalıcı makyaj kadınlar için kurtarıcı olabiliyor” diye konuştu.

KALIN KAŞ TERCİH EDİLMELİ

Kalıcı makyaj, sürekli makyajını tazelemek zorunda kalan kadınlar için büyük bir kolaylık diyen uzman Babacan, “Kalıcı makyaj çalışan kadınlar için büyük bir rahatlık. Sürekli makyaj tazelemenize gerek kalmıyor. Yeni yıla farklı ve bakımlı girmek isteyen bayanlara kalıcı makyajda yüz şekline uygun kalın kaş ve doğal makyaj tercih etmelerini öneriyorum” diye konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more