Reklamsız Sözcü

Hayatımızda artık ‘Dental İmplant’ var

''Dental İmplant'' diş problemi olanların hayatını kolaylaştırıyor.

android-time 13:44 11 Aralık 2015
Hayatımızda artık ‘Dental İmplant’ var
''Dental İmplant'' diş problemi olanların hayatını kolaylaştırıyor.

ANKARA-SÖZCÜ

Diş eksikliklerini gidermek amacıyla diş kökü vazifesi görmesi için çene kemiklerine yerleştirilen ”Dental İmplant” diş problemi olanların hayatını kolaylaştırıyor.

Foto: SÖZCÜ- Dr. Korkut Aldemir ”Dental İmplant” olarak tanımlanan cerrahi yöntemin inceliklerini anlattı.

Ağız Diş ve çene hastalıkları cerrahisi uzmanı Dr. Korkut Aldemir ”Dental İmplant” olarak tanımlanan cerrahi yöntemin inceliklerini anlattı. ”Dişlerin esas görevi, çiğneme, estetik ve konuşmadır. Diş kayıpları hemen hepimizin başına gelebilen, olumsuzluklardır” diyen Aldemir şunları söyledi:

”Çürüyen dişler dolgu veya kanal tedavisi gibi uygulamalar ile ağız içerisinde tutulamadığında çekilir. Hasta tek dişini, birden fazla dişini ya da bütün dişlerini kaybetmiş olabilir. Dental implant, çene kemikleri içine yerleştirilmiş kök vazifesi görür. İmplantların üzerine de protez yüklenmesi prensibine dayanır”

ACISIZ UYGULAMA

Dental implant uygulamaları sırasında lokal anestezi ile hastanın acı duymadığını da vurgulayan Aldemir ”Cerrahi uygulaması ve tedavisi eksiksiz yapılmış, hastanın, günlük temizliklerini ve yıllık kontrollerini yaptırdığı implant uygulamaları, hayat boyu başarı ile ağızda kalacaktır” dedi ve şunları söyledi:

”Dental implant, rahatça konuşma, keyifle yemek yeme ve estetik görünümü tamamlama amacıyla yapılır. Doğal dişlerimizi bakımsızlık ve doktor kontrolüne gitmediğimiz için kaybederiz. İmplantta da diş fırçalamak, ağız gargaraları ile kimyasal temizlikler yapılmalıdır. Cerrahi müdahaleler, lokal anestezi altında hasta hiç bir şey hissetmeden gerçekleştirilmektedir. Sadece işlemin yapılacağı bölge uyuşturulur. Hasta kesinlikle ağrı, acı gibi duyum hissetmez.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more