Reklamsız Sözcü

Hayvanlara işkencenin cezası belli oldu

İzmir'de sokak hayvanlarını bir eve doldurup ölüme terk eden ve mahalleliyi çileden çıkartan aileye 2 bin 525 lira para cezası kesildi.

android-time 10:52 16 Temmuz 2015
Hayvanlara işkencenin cezası belli oldu
İzmir'de sokak hayvanlarını bir eve doldurup ölüme terk eden ve mahalleliyi çileden çıkartan aileye 2 bin 525 lira para cezası kesildi.

Yıllarca sokaktan topladığı kedi ve köpekleri İzmir Bayraklı’daki iki katlı bir eve doldurup ölüme terk eden ev sahibine 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 2 bin 525 TL para cezası kesildi. Hayvanlara eziyet eden bu kişinin, eve topladığı hayvanları çoğaltıp, yavrularını 750 ile 2 bin TL arasında fiyatlara sattığı da iddia edildi. Evde 24 köpek, 3 kedi ve 3 köpek leşi bulunmuştu.

Mahalleli kötü kokular ve pireler nedeniyle rahatsız olup durumu belediyeye bildirmiş ancak, özel mülk olması sebebiyle binaya girilememişti.

İzmir'deki dehşet evi herkesi şoke etti!

İzmir’deki dehşet evi herkesi şoke etti!

HERKESİ ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜ

Harabeye dönen eve giren yetkililer, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Açlıktan ölmek üzere olan yara içindeki kedi ve köpekler, uyuşturucu iğne ile sakinleştirildikten sonra belediye ekiplerince toplandı. Bu sırada evin bulunduğu sokağa gelen B.E. ile bir yakını belediye ekiplerine tepki gösterdi, köpeklerin evden çıkartılmamasını istedi. B.E. ile yakını güçlükle sakinleştirildi. Evde 24 köpek, 3 kedi ve 3 köpek leşi olduğu tespit edildi. Evden çıkartılan köpek ve kediler tedavilerinin yapılması için Seyrek’teki hayvan barınağına götürüldü.

2 BİN 525 TL PARA CEZASI

Bayraklı Belediyesi’ne bağlı ekiplerin temizlik ve ilaçlama çalışmalarının ardından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri de ev sahibine, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında toplam 2 bin 525 TL para cezası kesti. Öte yandan, polisin hazırladığı tutanağın arıdndan, ev sahibi hakkında hayvanlara eziyet ettiği gerekçesiyle savcılık tarafından da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

HAYVANLARIN YAVRULARINI SATMIŞLAR

Seyrek’teki barınakta tedaviye alınan ve bazıları cins olan köpeklerin ev sahibi tarafından çoğaltılıp, yavrularının tekinin 750 TL ile 2 bin TL arasında satıldığı ileri sürüldü. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da bu yönde bilgiyi kendilerinin de aldığı belirtip, “Biz yetkimiz dahilinde Kaymakamlık ile evinin tahliyesini gerçekleştirdik. Hayvanların çoğaltılıp satıldığı yönünde bize de bilgiler geldi. Ancak bu konuda yetkilerimiz dahilinde yapabileceğimiz bir şey yok. Ayrıca şunu belirtmek istiyorum; Bayraklı Belediyesi olarak köpeklerin kısırlaştırılmasıyla ilgili bir merkez kurmak için çalışma içindeyiz” dedi.

DHA

Son güncelleme: android-time 10:5316.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more