Reklamsız Sözcü

Hazro’da sokağa çıkma yasağı!

Diyarbakır Valiliği, Hazro İlçesi'nin 6 mahallesinde saat 18.00'den itabaren sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

android-time 21:23 4 Aralık 2015
Hazro’da sokağa çıkma yasağı!
Diyarbakır Valiliği, Hazro İlçesi'nin 6 mahallesinde saat 18.00'den itabaren sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

Diyarbakır Valiliği, Hazro İlçesi’nin dağlık ve ormanlık alanında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik Koçbaba, Akbulut, Ülgen, Mutluca, Zilipınar mevkii, Korhan mahalleleri arasında kalan bölgede operasyon icra edileceğini belirterek, 6 mahallesinde saat 18.00’den itabaren sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

OPERASYON NEDENİYLE 6  MAHALLEDE SOKMAK YASAK
Açıklamada, “Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde (Hazro İlçesi; Koçbaba Mahallesi, Akbulut Mahallesi, Ülgen Mahallesi, Mutluca Mahallesi, Zilipınar Mevkii ve Korhan Mahallesi) 04 Aralık 2015 Cuma günü saat 18.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar giriş ve çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi. DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 21:2504.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more