Reklamsız Sözcü

Her şey tamam, kar eksik

Türkiye'nin kış turizminin göz bebeği olan Uludağ'da tesisler tüm hazırlıklarını tamamladı ancak, beklenen kar yağışı henüz başlamadı.

android-time 11:14 25 Aralık 2015
Her şey tamam, kar eksik
Türkiye'nin kış turizminin göz bebeği olan Uludağ'da tesisler tüm hazırlıklarını tamamladı ancak, beklenen kar yağışı henüz başlamadı.

Türkiye’nin kış turizmin kalbi konumunda olan Uludağ’da oteller ve kayak merkezleri yeni yıl hazırlıklarını neredeyse tamamladı. Bu yıl beklenen kar yağışının olmamasına rağmen otellerde doluluk oranının yüzde 80’lere ulaştığını belirten işletmeciler, kayak konusunda sıkıntı yaşanacağını söyledi.

FOTO: DHA / Uludağ’da beklenen kar başlamayınca, bu görüntüler ortaya çıktı.

Yılbaşına Uludağ’a da girmek isteyen tatilciler için oteller özel paket programlar hazırladı. Yeni yıla Uludağ’da girmenin maliyeti ise ortalama kişi başı 600 TL’den başlarken, bazı oteller ise 2 kişi, 3 gece her şey dahil paket programını 4 bin 500 TL olarak belirledi.

Yılbaşını Uludağ’da geçirmek isteyen tatilcilerin büyük kısmının yerli turistler olduğunu belirten Ağaoğlu My Mountain Otel Genel Müdürü Murat Pınarcı, “Yılbaşında sanırım yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağız. Bu yıl ağırlık olarak yerli turistlerin ön planda. Kar yağışında biraz sıkıntı var” dedi

Alkoçlar Zone Otel Genel Müdürü Hayrettin Özelgin de, “Yılbaşı hazırlıklarımız sürüyor. Kar yağışı olmamasına rağmen talep oluyor. Tek sıkıntımız dış pazarda Rusların bu yılki krizden dolayı olmaması. Bu durumda bizi başka pazarla yönlendirdi. Azerbaycan, Ukrayna gibi ülkelerden talep var” diye konuştu.

‘HER ŞEY TAMAM KAR EKSİK’

Uludağ’da yeterli kar yağışının olmaması, dağ esnafını ise olumsuz etkiledi. Özellikle kayak ve kar motoru kiralama merkezleri yetkilileri, “Yılbaşında Uludağ’a ilgi var ama kar yağışı olmaması nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Uludağ’da her şey tamam ama bir tek kar yağışını bekliyoruz” dedi.

Meteoroloji yetkilileri, 31 Aralık tarihinde kar yağışı beklenmediğini bildirdi.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:1525.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more